سيناپرس/متخصص پوست، مو و زيبايي عنوان کرد:بايد اين را بدانيم که روش هاي زيبايي بدون خطر و عوارض نيستند.

دکتر نازيلا رحيمي متخصص پوست، مو و زيبايي در گفتگو با خبرنگار سيناپرس اصفهان گفت: يکي از مسائلي که امروزه بانوان با هدف زيبايي يا پوشاندن معايب به آن روي آورده اند، کاشت ناخن است اما بدانيد که روش هاي زيبايي بدون خطر و عوارض نيستند.

رحيمي ادامه داد: زيبايي براي بانوان، به خصوص دخترهاي جوان اهميت زيادي دارد اما با دانستن عوارضي همچون تغيير رنگ ناخن، التهاب دور ناخن، نرسيدن اکسيژن کافي به ناخن، عفونت هاي قارچي، اگزماي تماسي، شل شدن ناخن و همچنين ترک خوردگي و شکاف ناخن به احتمال قوي ديگر سراغ اين کار نخواهند رفت.

وي گفت: اگر مي خواهيد ناخن هاي زيبايي داشته باشيد، توصيه مي شود روزانه آب زيادي بنوشيد و از مواد غذايي سرشار از سيليکون که در سبزيجات و غلات وجود دارد و غذاهاي سولفوردار مانند پروتئين ها، تخم مرغ، سير، پياز و ... استفاده کنيد، همچنين مي توانيد با مشورت با پزشک از قرص بيوتين کمک بگيريد.

اين متخصص پوست افزود: يکي از مسائلي که ممکن است کسي به آن توجه نکند، شست و شوي با دقت ناخن ها پس از کار با مواد شيميايي يا آلوده است؛ به علاوه نکاتي مانند ناخن گرفتن و سوهان کشيدن غير اصولي که باعث شکننده شدن ناخن ها مي شود. توصيه مي شود از سوهان کشيدن در دو جهت روي ناخن خودداري کنيد و براي اين کار سوهان را تنها از يک سمت روي ناخن ها بکشيد همچنين از ناخن گير تيز استفاده کنيد و بدانيد که براي کوتاه کردن ناخن نيازي نيست به شکل نيم گرد يا شبيه به حالت انگشت چيده شود زيرا اين کار باعث فرو رفتن ناخن در گوشت انگشت مي شود و بهتر است ناخن ها به صورت صاف کوتاه شوند.

وي اظهار کرد: براي کاشت ناخن مي بايست سطح ناخن را با سوهان مخصوص سابيد که اين کار باعث نازک شدن لايه قشري ناخن و جذب شديد مواد شيميايي مي شود، علاوه بر اين احتمال دارد هنگام بهره گيري نادرست از ناخن مانند بازکردن درب قوطي، ناخن از گوشت جدا شود که هر چه ناخن کاشته شده بلند تر باشد احتمال اين اتفاق بيشتر خواهد شد.

رحيمي اشاره کرد: مسموميت و احتمال ابتلا به سرطان ريه به علت وجود مواد شيميايي موجود در مواد مصرفي کاشت ناخن و استفاده از اشعه UV دستگاه سفت کننده پودر ژلي ناخن، از ديگر آثار مخرب و پنهان کاشت ناخن است.

وي در پايان گفت: با توجه به مواردي که اشاره شد اگر بر خلاف توصيه پزشکان، همچنان به اشتباه اصرار بر کاشت ناخن داريد و به سلامتي خود علاقه اي نداريد، به افراد متخصص و داراي گواهي مراجعه کنيد و هر بار پا روي دل خود بگذاريد و مدتي به ناخن هايتان استراحت بدهيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar