ايرنا/دانه هاي چيا به خاطر هزار و يک دليل سلامتي در جهان محبوبيت زيادي کسب کرده اند.اين دانه هاي ريز بهترين مکمل هاي کاهش وزن محسوب مي شوند و آنهم به دليل فيبر بالا، اسيدهاي چرب و اسيدهاي آمينه موجود در آنها.

مصرف منظم دانه هاي چيا اگرچه ۸ خاصيت سلامتي شناخته شده دارد:

مراقبت از سلامت قلب: دانه هاي چيا منابع خوبي از اسيدهاي چرب امگا ۳ هستند و از قلب در برابر اثرات کلسترول و مشکلات شرياني محافظت مي کنند. مصرف منظم اين دانه ها منجر به کاهش فشار خون و از بين رفتن مشکلات گردش خون ميشود.

بهبود سلامت استخوان ها: مواد معدني ضروري در دانه هاي چيا منجر به بهبود سلامت استخوان ها مي شود. دو قاشق غذاخوري از دانه هاي چيا ۱۸ درصد از ميزان نياز به کلسيم را برطرف مي کند. علاوه بر اين برطرف کننده نياز شما به پتاسيم و منيزيم نيز هست. جذب مواد معدني موجود در دانه هاي چيا، منجر به خنثي سازي اثرات مخرب راديکال هاي آزاد در بدن مي شود.

کاهش وزن: با اضافه کردن کمي دانه چيا به رژيم غذايي به طور روزانه، مي توانيد شاهد اثرات جالب آن در از دست دادن چربي هاي بدن باشيد. فيبر و آنتي اکسيدان هاي موجود در اين دانه ها منجر به جلوگيري از انباشت چربي در بافت هاي بدن مي شود و به حذف چربي هايي که قبلا در بافت ذخيره شده اند کمک مي کند.

بهبود توده عضلاني: اسيدهاي آمينه ضروري در دانه هاي چيا منجر به بهبود توده عضلاني مي شود. پروتئين هاي موجود در اين دانه ها به راحتي جذب مي شود و سطح انرژي را افزايش مي دهد.

مراقب سلامت دستگاه گوارش: فيبر موجود در دانه هاي چيا، حامي سلامت دستگاه گوارش است؛ بخصوص در کساني که از سندرم روده تحريک پذير رنج مي برند.مصرف روزانه اين دانه ها باعث کنترل تورم دستگاه گوارش نيز مي شود و باکتري هاي سالم روده را افزايش مي دهد.

تسکين درد مفاصل: محتواي امگا ۳ موجود در دانه هاي چيا، برطرف کننده درد ناشي از التهاب مفاصل است. آنتي اکسيدان هاي موجود در اين دانه ها خطر ابتلا به بيماري هاي حرکتي و آرتريت را کاهش مي دهد.

افزايش سطح انرژي: اسيدهاي چرب ضروري و پروتئين هاي اين دانه ها انرژي بدن را تقويت مي کند و منجر به بهبود عملکرد شما در طول روز مي شود. دانه هاي چيا براي ورزشکاران و افرادي که مشاغل پرخطر دارند، توصيه مي شود. چون خستگي را برطرف کرده و منجر به افزايش بهره وري فيزيکي و ذهني مي شود.

جلوگيري از کم آبي بدن: يکي از جالب ترين ويژگي هاي اين دانه ها اين است که پتاسيم و منيزيم موجود در آنها منجر به بهبود و تعادل الکتروليت هاي بدن و جلوگيري از کم آبي بدن مي شود.

منبع: care۲

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar