باشگاه خبرنگاران/ به نقل از گرين پيپل، نوشيدني‌هاي مختلف  به زندگي ما طعم و مزه‌اي خاص مي‌بخشند و در صورتي که انتخاب سالم داشته  باشيم، مي‌توانيم در کنار لذت نوشيدن، باعث افزايش و ارتقاي سلامتي خود شويم.

يکي از اين نوشيدني‌هاي سالم و دلچسب چاي ترش است. اين چاي گياهي از تيره ختمي و سرشار از خواص مختلف است که باعث بهبود سلامت عمومي بدن مي‌شود. با اين حال، کمتر کسي مي‌داند که چاي ترش براي جلوگيري از روند پيري و سلامت پوست و مو بسيار مفيد است.

يافته‌هاي محققان نشان داده است مصرف چاي ترش باعث افزايش قابليت ارتجاعي پوست شده که همين امر مانع از پيري زودرس مي‌شود؛ همچنين اين چاي داراي سطح بالايي از آنتي اکسيدان‌هاي مختلف است. آنتي اکسيدان‌ها از طريق مبارزه با راديکال‌هاي آزاد در پوست، مانع از پيري آن‌ها مي‌شوند.

چاي ترش داراي اسيد‌هاي ملايمي است که تاثير لايه برداري روي پوست دارد. اين موضوع مي‌تواند باعث شادابي، نرمي و لطافت پوست شود. در حقيقت اين اسيد‌هاي ملايم باعث تصفيه پوست از سلول‌هاي مرده و تسريع در روند بازسازي سلول‌هاي پوست مي‌شوند.

خواص جالب چاي ترش در جلوگيري از پيري پوست/ منتشر نشود

به دليل آنکه چاي ترش داراي ترکيبات گياهي آبرسان است، مي‌تواند براي پوست‌هاي حساس و خشک مناسب باشد. با توجه به خواص بي شمار اين گياه امروزه به طور گسترده از آن براي توليد انواع مختلف کرم‌ها و مواد آرايشي و بهداشتي استفاده مي‌شود.

با اين حال، مي‌توانيد روزانه از چاي ترش به صورت طبيعي و به صورت يک نوشيدني خوش طعم استفاده کنيد؛ همچنين افرادي که طرفدار ساخت ماسک‌هاي خانگي براي صورت هستند؛ مي‌توانند از اين گياه در کنار ساير ترکيبات استفاده کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar