خبرآنلاين/ رئيس مرکز تحقيقات ويروس شناسي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي گفت: موج‌هاي جديد کرونا به راحتي فروکش نمي‌کنند، با توجه به حجم بستري‌ها و مراجعات سرپايي براي درمان کرونا در کشور به نظر مي‌رسد که ما به اين زودي‌ها به نقطه مطلوب نمي‌رسيم.

عليرضا ناجي ويروس شناس گفت: متاسفانه اوضاع کشور از نظر آمار شيوع ويروس کرونا مناسب نيست.

وي افزود: تصميم‌گيري‌هاي نامناسب و ديرهنگام باعث مي‌شوند تا بحران‌هاي متعدد و متنوع در پاندمي کرونا شکل بگيرند.

رئيس مرکز تحقيقات ويروس‌شناسي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي افزود: قوانين مرتبط با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در بيشتر اوقات مورد نظارت و اجراي دقيق قرار نمي‌گيرند.

وي با اشاره به اين که موج‌هاي جديد کرونا به راحتي فروکش نمي‌کنند، عنوان کرد: با توجه به حجم بستري‌ها و مراجعات سرپايي براي درمان کرونا در کشور به نظر مي‌رسد که ما به اين زودي‌ها به نقطه مطلوب نمي‌رسيم.

عليرضا ناجي با اشاره به اين که حدود ۵ تا ۱۰ درصد از بيماران مبتلا به کرونا به طور خانگي مورد درمان قرار مي‌گيرند، اظهار داشت: واکسيناسيون عمومي مهم‌ترين و موثرين عامل براي کنترل ويروس کرونا است.

وي با بيان اين که پيک‌هاي چهارم و پنجم کرونا با سناريوي يکسان به راه افتاند، تصريح کرد: ما بايد قبل از همه‌گيري جهش دلتا استان‌هاي مشکوک را قرنطينه مي‌کرديم.

رئيس مرکز تحقيقات ويروس شناسي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي افزود: در حال حاضر نشانه‌هاي جهش دلتا در حدود ۷۰ درصد از مبتلايان به کرونا ديده مي‌شود.

وي در بخش ديگري از سخنان خود در برنامه «روزنه» گفت: ممکن است برخي از واکسن‌ها در مقابل جهش دلتا مصونيت کامل و دقيقي ايجاد نکنند، اما همين واکسن‌ها در مسير کنترل پاندمي کرونا موثر هستند.

عليرضا ناجي با اشاره به سفرهاي اخير مردم در تعطيلات هفته‌ي گذشته،در برنامه روزنه توضيح داد: ما در برخي از مواقع بايد قرنطينه را با راهکارهاي نظامي به طور دقيق و جدي اجرا کنيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar