باشگاه خبرنگاران/ به نقل از مديسن نت، عليرغم کاهش کلي موارد ابتلا به سرطان روده بزرگ، اما ابتلاء به اين بيماري در ميان افراد جوان در حال افزايش است.

طبق تحقيقات صورت گرفته، اين روند صعودي به علت کاهش مصرف ويتامين D در غذاهايي مانند ماهي، قارچ، تخم مرغ و شير است.

شواهد فزاينده‌اي در مورد ارتباط بين ويتامين D و خطر مرگ ناشي از سرطان روده بزرگ وجود دارد، اما تحقيقات کمي در مورد اينکه آيا مصرف ويتامين D با خطر ابتلاء به سرطان روده بزرگ (قبل از ۵۰ سالگي) ارتباط دارد يا خير، وجود دارد.

دکتر کيمي نگ، سرپرست تيم تحقيق از مؤسسه سرطان دانا فاربر بوستون، بيان کرد: از آنجا که کمبود ويتامين D در چند سال گذشته همواره در حال افزايش بوده است، ما به بررسي اين موضوع پرداختيم که آيا اين مسئله مي‌تواند در افزايش نرخ سرطان روده بزرگ در جوانان مؤثر باشد يا خير.

نتايج اين مطالعه نشان داده است که دريافت ۳۰۰ واحد ويتامين D در روز يا بيشتر، تقريباً معادل سه ليوان شير، خطر ابتلاء به سرطان روده بزرگ را تا حدود ۵۰ درصد کاهش مي‌دهد.

پيش از اين مطالعات نشان داده بود که مصرف بيشتر ويتامين D با کاهش خطر ابتلاء به پوليپ روده بزرگ پيش سرطاني قبل از ۵۰ سالگي مرتبط است.

طبق اين يافته‌ها بر اساس داده‌هاي بيش از ۹۴ هزار زن است که بخشي از يک مطالعه طولاني مدت که در سال ۱۹۸۹ آغاز شده بودند. آنها هنگام شروع مطالعه ۲۵ تا ۴۲ سال سن داشتند.

بايد توجه داشت که محققان ارتباط قابل توجهي بين مصرف ويتامين D و خطر ابتلاء به سرطان روده بزرگ پس از ۵۰ سالگي پيدا نکردند. به گفته محققان مطالعه بيشتري نياز است تا مشخص شود که آيا ويتامين D در واقع محافظت بيشتري در برابر سرطان روده بزرگ در جوانان ايجاد مي‌کند يا خير. 

به گفته محققان، اين يافته‌ها مي‌تواند به توصيه‌هايي براي دريافت بيشتر ويتامين D به عنوان يک افزودني ارزان براي آزمايش‌هاي غربالگري براي جلوگيري از سرطان روده بزرگسالان زير ۵۰ سال منجر شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar