تسنيم/يک فوق تخصص ريه با اشاره به علائم ويروس دلتا، تأکيد کرد: افراد مبتلا به کروناي دلتا بايد سه هفته (۲۱ روز) در قرنطينه باشند.
دکتر سحر دفاعي؛ درباره علائم کروناي دلتا اظهار داشت: علائم شبيه به سرماخوردگي در چند روز ابتدايي ابتلا، از علائم کروناي دلتاست و ۲۰ درصد بيماران پس از چند روز، بسيار سريع وارد مرحله درگيري ريوي مي‌شوند.
علائم کروناي دلتا چيست؟

وي با بيان اينکه دسته‌اي از بيماران دچار بيماري شديد و سرفه، تنگي نفس، افت درصد اکسيژن خون مي‌شوند، افزود: بيماراني که دچار کروناي خفيف مي‌شوند، علائمي مشابه سرماخوردگي دارند که اين علائم شامل آبريزش و گرفتگي بيني، گلودرد، خشکي مخاط دهان و تب و لرز است.

علائم ابتلا به کرونا چند روز پس از مواجهه با ويروس بروز مي‌کند؟

دفاعي ادامه داد: از سه تا ۱۰ روز پس از مواجهه يک فرد با بيمار مبتلا به کرونا، ممکن است علائم بيماري بروز پيدا کند اما با توجه به تهاجمي بودن ويروس دلتا، ممکن است که علائم ابتلا به کرونا پس از مواجهه فرد با بيمار، سريع‌تر نمايان شود.

بيماران مبتلا به دلتا چند روز خود را قرنطينه کنند؟

فوق تخصص ريه در پاسخ به اين سؤال که افراد مبتلا به کروناي دلتا، تا چند روز مي‌توانند ناقل بيماري باشند، تصريح کرد: به نظر مي‌رسد اکنون در کشور ما ويروس غالب، کروناي دلتاست و بنابراين اکثر بيماران به اين سويه از ويروس مبتلا هستند؛ در صورت ابتلاي فرد به کروناي دلتا، قرنطينه دوهفته‌اي کافي نيست و تمام افراد مبتلا به کروناي دلتا بايد سه هفته (۲۱ روز) در قرنطينه باشند زيرا سرايت‌پذيري اين سويه از ويروس کرونا بيش از گونه‌هاي قبلي است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar