فارس/روسيه امکان استفاده همزمان از واکسن‌هاي کوويد 19 و آنفلوانزا را بررسي مي‌کند.

به نقل از تاس، ميخائيل موراشکو ، وزير بهداشت روسيه روز جمعه گفت آزمايش‌هاي پيش باليني در مورد استفاده همزمان از واکسن‌ها عليه کوويد ۱۹ و آنفلوانزا آغاز شده است.

طبق اعلام مرکز کنترل و پيشگيري از بيماري‌هاي آمريکا (CDC)، اگر افراد واجد شرايط دريافت واکسن کوويد هستند، مي‌توانند همزمان با آن واکسن آنفلوانزا را نيز دريافت کنند.با اين وجود، وزير بهداشت روسيه با اشاره به اين  موضوع که آزمايشات هنوز در حال انجام است، توصيه مي‌کند افراد بين واکسيناسيون اين دو بيماري يک ماه منتظر بمانند.

با توجه به رعايت پروتکل بهداشتي نظير فاصله اجتماعي و ضرورت استفاده از ماسک، مشخص نيست فصل آنفلوانزادر آينده چه تعدادي از افراد را در سراسر جهان درگير خود خواهد کرد.

وزير بهداشت روسيه خاطرنشان کرد: ايمني و کارآيي تجويز همزمان واکسن‌ها در برابر کوويد ۱۹ و آنفلوانزا بر روي حيوانات آزمايش مي‌شود و مراحل بعدي به نتايج به دست آمده از اين مرحله بستگي دارد.

وزير امور خارجه روسيه نيز مي‌گويد،  «به کساني که هنوز واکسن کوويد ۱۹ را دريافت نکرده‌اند، توصيه مي‌کنيم ابتدا در برابر اين عفونت واکسينه شوند زيرا در حال حاضر خطرناک‌ترين نوع همه‌گيري کرونا است».

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar