خراسان/آب نمک داراي خواصي است که نقش بسياري در سلامت پوست دارد.
 
نمک ماده ارزان قيمت و در دسترسي است که معمولا از آن به  عنوان سم سفيد ياد مي‌شود اما غافل از اين که اين ماده جزو ضروري ترين مواد در بدن است و علاوه بر آن به سلامت و زيبايي پوست هم کمک مي‌کند. نمک براي پوست شما  مي‌تواند معجزه کند. منيزيم، کلسيم و پتاسيم همه مواد معدني دوستدار پوست در نمک دريا يافت مي‌شود. اين مواد معدني فوايد بسيار زيادي دارند، زيرا به مبارزه با باکتري‌هاي ايجاد کننده آکنه، عفونت‌هاي پوستي و تسريع روند بهبود کمک مي‌کنند.افرادي که پوست چرب دارند مي‌توانند از شست وشو با محلول آب شور با توانايي‌هاي کاهش رطوبت که مي‌تواند به کنترل چربي اضافي که منجر به انسداد منافذ مي‌شود، استفاده کنند.
اگر اگزما داريد، مي‌توانيد از آب نمک  استفاده کنيد، زيرا منيزيم يک ماده معدني ضد التهابي و ضد ميکروبي است که خارش و رطوبت باکتري‌ها و قارچ‌ها را که باعث اگزما مي‌شود، کاهش مي‌دهد.
نمک دريا ، به عنوان يک لايه بردار عالي عمل مي‌کند که منافذ را براي تميز کردن عميق‌تر مسدود
 مي کند، گردش خون را افزايش مي‌دهد و به پوست اجازه مي‌دهد مرطوب کننده‌ها و ديگر درمان‌ها را بهتر جذب کند. اگر پوست حساسي داريد، بايد از آب نمک در قسمت‌هايي از پوست که نازک‌تر است و به راحتي تحريک مي‌شود، استفاده نکنيد.اگر پوست حساسي نداريد و به دنبال پوست لطيف‌تري هستيد، نمک دريا را در برنامه مراقبت از پوست خود قرار دهيد. يکي از مزاياي آب نمک براي پوست اين است که به گردش سلول‌هاي پوست کمک مي‌کند و باعث مي‌شود پوست بافت نرم‌تري داشته باشد.آب نمک به شل شدن و رفع شوره سر کمک  و در عين حال گردش خون را براي پوست سالم‌تر تحريک مي‌کند. همچنين نمک دريا با جذب روغن و رطوبت اضافي مانع از رشد قارچ مي‌شود .

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar