ايسنا/ فنلاند از اولين مورد ابتلا به سويه "مو" کروناويروس در اين کشور خبر داد که با احتساب اين کشور، آمار تعداد کشورهايي که اين سويه در آن ها ديده شده به ۴۰ رسيده است.
 فنلاند اولين مورد ابتلا به سويه مو از ويروس کرونا را گزارش کرد که ماه گذشته توسط سازمان جهاني بهداشت (WHO) به عنوان "يکي از سويه هاي نگران کننده کرونا ويروس" طبقه بندي شد.
بر اساس گزارشي به نقل از محققان فنلاندي، اگرچه سويه "مو" ويروس کرونا در ۳۹ کشور ديگر به غير از فنلاند نيز شناسايي شده است با اين حال اين سويه تاکنون هيچ گونه تهديد ديگر غير معمول و بيشتري را در مقايسه با ساير سويه هاي اين ويروس براي سلامتي انسان ايجاد نکرده است.
به گفته سازمان جهاني بهداشت، اين سويه که به طور رسمي B.1.621 ناميده مي شود به عنوان يکي از انواع سويه هاي نگران کننده کروناويروس تعيين شده زيرا داراي جهش هايي است که نياز است به لحاظ تأثير احتمالي اين جهش ها بر پاسخ سيستم ايمني بدن، مورد مطالعه قرار گيرد.
بر اساس اعلاميه سازمان جهاني بهداشت که در اوايل ماه جاري منتشر شد، ‌سويه مو باعث شيوع گسترده تر ويروس کرونا در آمريکاي جنوبي و اروپا شده است.
 به نقل از هندوستان تايمز، آنتوني فائوچي، مشاور ارشد پزشکي آمريکا در يک جلسه مطبوعاتي گفت که مقامات بهداشت آمريکا سويه مو کرونا ويروس را زير نظر دارند با اين حال تاکنون اين سويه تهديد فوري تلقي نمي شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar