باشگاه خبرنگاران/ به نقل از اوقات الشام، برخي از دستور العمل‌هاي خانگي مي‌توانند به دستيابي به تعادل مورد نياز در خون بيمار کمک کنند. به عنوان مثال کرفس يکي از غذا‌هاي موثر در اين زمينه بوده، زيرا حاوي فيبر است و متابوليسم قند را بهبود مي‌بخشد.

کرفس همچنين حساسيت گيرنده‌هاي انسولين را در بدن افزايش مي‌دهد و اگر به رژيم غذايي اضافه شود، مي‌تواند نوسانات قند خون را کاهش دهد.

کرفس را مي‌توان به دستور العمل‌هاي غذايي يا سوپ‌ها اضافه کرد يا مي‌توان آن را به سادگي به صورت خام هر ساعت يک بار جويد، اما قبل از امتحان اين دارو، البته، بايد با پزشک مشورت کنيد و اگر فردي داراي مشکلات کليوي است نبايد آن را امتحان کند.

تنها چيزي که براي تهيه اين مخلوط کرفس لازم است ۳۰۰ گرم کرفس و بين ۵-۶ ليمو است. ابتدا بايد گياه را بشوييد و پوست بگيريد، سپس به يک کاسه منتقل کنيد و آب ليمو را به آن اضافه کرده و خوب آن را ببنديد.

پس از آن، يک ظرف فلزي را تا نصف آب پر کرده و ظرف حاوي کرفس و آب ليمو را داخل آن قرار داده  تا دماي جوش گرم کنيد، سپس به حرارت دادن به مدت دو ساعت روي حرارت کم ادامه دهيد و از روي آتش برداريد و درب آن را باز کنيد.

پس از خنک شدن در يخچال قرار داده شود و هر روز صبح بيمار حداقل نيم ساعت قبل از وعده غذايي صبحانه خود يک قاشق چايخوري از مايع را به مدت دو ماه صرف کند تا سطح قند خون به حالت عادي بازگردد.

نکته مهم اين است که نبايد بدون مشورت با پزشک اين کار را انجام داد، زيرا ممکن است مطالعات بر جنبه‌اي از عوارض يا علائم متمرکز باشد، بنابراين بايد بر اساس توصيه‌هاي پزشکي عمل کنيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar