آریا/خطر جدی مصرف بی رویه آسپرین به مراتب بیشتر از فوایدی است که قبلاً تصور می‌شد این دارو به عنوان یک سلاح فوق العاده برای پیشگیری از حملات قلبی دارد.

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز ، کارگروه خدمات پیشگیرانه آمریکا متشکل از 16 پزشک متخصص و فوق تخصص در شیوه نامه جدیدی اعلام کرد پزشکان نباید به طور معمول برای اکثر افرادی را که در معرض خطر بالای بیماری‌های قلبی هستند، مصرف روزانه آسپرین با دوز پایین را تجویز و توصیه کنند.
این روزنامه افزود شواهد فزاینده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد خطر عوارض جانبی جدی مصرف بی رویه آسپرین به مراتب بیشتر از فوایدی است که قبلاً تصور می‌شد این دارو به عنوان یک سلاح فوق العاده ارزان برای پیشگیری از حملات قلبی دارد.
کارگروه خدمات پیشگیرانه آمریکا همچنین قصد دارد توصیه سال 2016 خود را مبنی بر مصرف دوز کم آسپرین یا آسپرین بچه برای پیشگیری از سرطان روده بزرگ عقب پس بگیرد.
این هیئت گفت که داده‌های اخیر سوالاتی در مورد تاثیر دوز پایین آسپیرین در جلوگیری از سرطان ایجاد کرده است و تحقیقات بیشتری برای تایید این مسئله نیاز است.
کارگروه مذکور همچنین به افراد 60 سال و مسن‌تر توصیه کرد از مصرف خودسرانه آسپیرین بچه که با نام تجاری آسپیرین 81 میلی گرم شناخته می‌شود، جداً خودداری کنند، زیرا ممکن است باعث خونریزی شدید و مرگ منجر بشود.
تحقیقات نشان می‌دهد در افرادی که به طور مرتب آسپیرین بچه مصرف می‌کنند، خطر وقوع خونریزی به مراتب بیشتر از دیگران است.
به همین دلیل به این افراد توصیه می‌شود در این خصوص با پزشک معالج خود مشورت کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar