نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
  2. برگزیده
سلامت

خواص چای نعناع که تا به حال نمی دانستید

منبع
بهداشت نيوز
بروزرسانی
خواص چای نعناع که تا به حال نمی دانستید

بهداشت نیوز/ برگ های نعناع دارای چندین اسانس شامل مونتول، منتون و لیمونن هستند.
مونتول خواص خنک کنندگی و طعم تند را به نعنا می دهد. در حالی که دمنوش یا چای نعناع اغلب برای طعم آن نوشیده می شود، اما فواید زیادی برای سلامتی دارد.

می تواند انرژی را بهبود بخشد
چای نعناع می تواند سطح انرژی را افزایش داده و منجر به کاهش خستگی روزانه شود. تحقیقات نشان می دهد که ترکیبات طبیعی موجود در نعناع ممکن است اثر مثبت بر روی انرژی داشته باشد. در یک مطالعه 24 کودک سالم در طول آزمون شناختی، هنگام استفاده از کپسول روغن نعناع، خستگی کمتر داشتند. در مطالعه دیگری، استفاده از روغن نعناع در رایحه درمانی، میزان بروز خواب آلودگی روزانه را کاهش داد.

می تواند کمک به کاهش دردهای قاعدگی کند
از آنجا که نعناع به عنوان یک آرامبخش عضلانی عمل می کند، ممکن است گرفتگی عضلات را در قاعدگی کاهش دهد. در یک مطالعه در 127 زن با دوره های دردناک قاعدگی، کپسول های عصاره نعناع به عنوان یک دارو ضد التهابی غیر استروئید در کاهش شدت و مدت درد موثر بود. چای نعناع نیز ممکن است دارای اثرات مشابه باشد.

می تواند با عفونت های باکتری را مبارزه کند
در حالی که مطالعات در مورد اثرات ضد باکتریایی چای نعناع وجود ندارد، روغن نعناع به طور موثر باعث کشتن باکتری شده است. روغن نعناع نیز چندین نوع باکتری که منجر به بیماری در انسان می شود، از جمله استافیلوکوک ها و باکتری های مرتبط با پنومونی را می کشد. علاوه بر این، مطالعات نشان می دهد که نعناع انواع مختلفی از باکتری ها را که معمولا در دهان یافت می شود کاهش می دهد. علاوه بر این، مونتول موجود در نعناع نیز فعالیت ضد باکتریایی را نشان داده است.

می تواند خواب شما را بهبود بخشد
چای نعناع یک انتخاب ایده آل قبل از خواب است، به طور طبیعی بدون کافئین است. به علاوه، ظرفیت نعناع به عنوان یک آرامبخش عضلات ممکن است کمک کند قبل از خواب آرام شوید.

ممکن است ناراحتی های گوارشی را کاهش دهد
نعنا ممکن است نشانه های گوارشی مانند گاز، نفخ و سوء هاضمه را از بین ببرد. مطالعات روی حیوانات نشان می دهد که نعناع سیستم گوارش را آرام کرده و درد را کاهش می دهد. همچنین از درگیری عضلات صاف جلوگیری می کند، که می تواند اسپاسم را در روده کاهش دهد.

ممکن است در کاهش سردرد و میگرن کمک کند
همان طور که نعنا به عنوان یک آرامبخش عضلانی و تسکین درد عمل می کند، ممکن است نوع خاصی از سردرد را کاهش دهد. مونتول در روغن نعنا باعث افزایش جریان خون می شود و احساس خنک شدن را افزایش می دهد و احتمالا درد را کاهش می دهد. در یک مطالعه بالینی در 35 بیمار مبتلا به میگرن، استعمال روغن نعنا در پیشانی و گیجگاه پس از دو ساعت منجر به کاهش درد شد.

ممکن است مسیر سینوس ها را باز کند
نعنا دارای خواص ضد باکتری، ضد ویروسی و ضد التهابی است. از این رو، دمنوش نعناع ممکن است عفونت، سرماخوردگی و آلرژی ها و سینوس های مسدود شده را درمان کند. علاوه بر این، تحقیقات نشان می دهد که مونتول (یکی از ترکیبات فعال در نعنا) جریان هوا در حفره بینی را بهبود می بخشد. بنابراین، استنشاق بخار ناشی از چای نعناع ممکن است کمک کند احساس راحتی در تنفس کنید. اگر چه شواهدی برای چای نعناع برای رفع گرفتگی ها وجود ندارد، شواهد نشان می دهد که ممکن است مفید باشد.
- لباس تمیز به تن داشته باشند و موهای خود را با کلاه بپوشانند.
- مراقب سطوح داغ و ابزار تیز و برنده باشند.
- از خمیری که حاوی تخم مرغ خام یا آرد خام است مزه نکنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره