ایسنا/ رئیس مرکز بهداشت قم با اشاره به بازگشایی مدارس به عنوان یکی از مهمترین اماکن تجمعی، گفت: فراهم کردن شرایط لازم برای سلامت فرهنگیان، دانش آموزان و سایر کارکنان مدارس جهت کاهش مواجهه با ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال بیماری از اهمیت بالایی برخوردار است.

دکتر سیامک محبی رئیس مرکز بهداشت قم امروز سی ام شهریورماه با اشاره به بازگشایی مدارس به عنوان یکی از مهمترین اماکن تجمعی، گفت: فراهم کردن شرایط لازم برای سلامت فرهنگیان، دانش آموزان و سایر کارکنان مدارس جهت کاهش مواجهه با ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال بیماری از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: اصول کلی پیشگیری از کرونا و مشارکت همگانی والدین و مسئولان آموزش و پرورش برای حفظ سلامتی دانش آموزان و کادر زحمتکش مدارس بیش از پیش مورد تاکید سیستم بهداشتی است.

 محبی با توجه به فراهم شدن دسترسی به واکسن های پیشگیری از کرونا و اثبات نقش موثر آن در کاهش موارد بستری و مرگ و میر توصیه کرد: در کنار واکسیناسیون همگانی، آموزش رعایت بهداشت فردی به ویژه شستشوی مرتب دست ها و استفاده از ماسک و بهداشت تنفسی باید به دانش آموزان بطور مستمر داده شده و فضای کلاس درس و محل تجمع و دورهمی ها نیز باید از تهویه و گردش هوای مناسب برخوردار باشد.

 محبی در پایان تصریح کرد: دانش آموزان مشکوک یا مبتلا به بیماری واگیر باید ضمن استراحت در منزل و پیگیری برای دریافت درمان مناسب از پزشک معالج؛ پس از بهبودی و رفع کامل علائم در مدرسه حضور یابند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar