ایسنا/ بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۶۱۸ میلیون و ۶۵۳ هزار و ۷۲۰ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۳۴ هزار و ۷۱۳ بیمار کووید ۱۹ نیز تأیید شده است.

 براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۷.۷ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۴.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۵ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۵ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۸ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۶ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (پنجشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۹۷,۷۲۱,۷۱۹۱,۰۸۰,۳۵۶
۲هند۴۴,۵۵۳,۰۴۲۵۲۸,۴۲۹
۳فرانسه۳۵,۰۱۱,۶۶۹۱۵۴,۸۲۴
۴برزیل۳۴,۶۵۱,۷۴۲۶۸۵,۶۵۶
۵آلمان۳۲,۸۵۴,۲۸۶۱۴۹,۲۷۵
۶کره جنوبی۲۴,۵۳۵,۹۴۰۲۸,۰۰۹
۷انگلیس۲۳,۵۸۵,۳۰۵۱۸۹,۴۸۴
۸ایتالیا۲۲,۲۱۸,۸۴۶۱۷۶,۷۱۵
۹ژاپن۲۰,۸۴۰,۷۸۵۴۴,۰۷۱
۱۰روسیه۲۰,۵۸۸,۱۰۲۳۸۶,۳۴۱

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۴۵ هزار و ۳۵۱ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۳۵۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar