ایسنا/ بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۶۲۰ میلیون و ۴۴ هزار و ۲۷۲ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۳۹ هزار و ۹۶۰ بیمار کووید ۱۹ نیز تأیید شده است.

  براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۷.۸ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۴.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۵.۱ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۵ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۸ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۶ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۹۷,۸۹۵,۸۶۰۱,۰۸۱,۷۰۸
۲هند۴۴,۵۶۸,۱۱۴۵۲۸,۵۱۰
۳فرانسه۳۵,۱۲۵,۶۸۱۱۵۴,۸۸۷
۴برزیل۳۴,۶۷۳,۲۲۱۶۸۵,۸۳۷
۵آلمان۳۲,۹۵۲,۰۵۰۱۴۹,۴۵۸
۶کره جنوبی۲۴,۶۲۰,۱۲۸۲۸,۲۱۳
۷انگلیس۲۳,۶۲۱,۹۵۲۱۸۹,۹۱۹
۸ایتالیا۲۲,۲۸۴,۸۱۲۱۷۶,۸۶۷
۹ژاپن۲۱,۰۲۳,۸۱۴۴۴,۳۳۱
۱۰روسیه۲۰,۷۴۶,۱۶۳۳۸۶,۶۶۲

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۴۶ هزار و ۶۷۳ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۳۸۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar