ایسنا/ متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ سردرد گفت: علائم میگرن نیمه فلجی برعکس سکته مغزی به صورت تدریجی بروز می‌کند و به تدریج کاملاً حذف می‌شود.

نوشین یمانی، در رابطه با میگرن همی‌پلژیک یا نیمه فلجی، اظهار کرد: این نوع میگرن یکی از اشکال نادر میگرن است که علائم‌ آن شباهت‌های زیادی با سکته مغزی و تشنج دارد.

وی با بیان اینکه میگرن نیمه فلجی همراه با سردرد شدید، احساس حالت تهوع و نور و صداگریزی است، افزود: در این نوع از میگرن همزمان با سردرد کمی یا کمی پیش از رخداد سردرد علائمی تدریجی به صورت ضعف و فلج موقت در یک طرف بدن ظاهر می‌شود و بعد از تمام شدن حمله میگرنی به صورت کامل از بین می‌روند.

این پزشک در رابطه با تفاوت میگرن نیمه فلجی و سکته مغزی، تصریح کرد: تدریجی بودن شروع و حرکت علائم میگرن نیمه فلجی و حذف کامل علائم از نقاط تفاوت علائم میگرن نیمه فلجی و سکته مغزی هستند.

متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ سردرد در رابطه با علائم میگرن نیمه فلجی، خاطرنشان کرد: ضعف موقتی در یک سمت بدن، سردرد شدید و ضربانی، حالت تهوع، حساسیت به نور و صدا، بی‌حسی و گزگز در یک سمت بدن، اختلال بینایی مانند دیدن نورهای چشمک زن و خطوط زیگزاگ رنگی، خواب‌آلودگی و گیجی سر و اختلال گفتاری است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar