ایسنا/ بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۷۳ میلیون و ۸۳۵ هزار و ۷۱۹ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۷۵۰ هزار و ۱۵۴ بیمار نیز تایید شده است.

 همچنین بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۱۲۲۱ نفر را گرفته است همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۵ هزار و ۶۹۵ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمارها در عین حال نشان می‌دهد که ژاپن با ثبت ۳۰۷ فوتی و همچنین ۸۱ هزار و ۵۳۵ مبتلا طی شبانه روز گذشته، رکورد ابتلا و مرگ‌های کووید را در این بازه زمانی در جهان داشته است.

آمریکا همچنین با بیش از ۱۰۳ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد. همچنین دو کشور برزیل و هند پس از ایالات متحده، بالاترین نرخ مرگ‌های کرونایی در جهان را تاکنون گزارش کرده‌اند.

در اروپا همچنین فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۴ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع فوتی‌ها
۱ایالات متحده۱۰۳,۹۰۷,۴۳۳۱,۱۲۹,۶۱۸
۲هند۴۴,۶۸۲,۲۰۶۵۳۰,۷۳۷
۳فرانسه۳۹,۴۹۲,۸۳۹۱۶۴,۰۰۸
۴آلمان۳۷,۷۰۱,۱۹۳۱۶۵,۰۰۱
۵برزیل۳۶,۷۶۸,۴۱۶۶۹۶,۵۵۳
۶ژاپن۳۲,۲۵۱,۰۵۴۶۶,۲۹۷
۷کره جنوبی۳۰,۰۴۰,۵۵۶۳۳,۲۷۰
۸ایتالیا۲۵,۴۱۵,۶۳۰۱۸۶,۴۸۸
۹انگلیس۲۴,۲۵۹,۲۴۰۲۰۳,۲۲۹
۱۰روسیه۲۱,۹۱۰,۰۲۰۳۹۴,۸۲۱

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۳ هزار و ۶۲۳ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۷۴۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar