نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
  2. برگزیده
دیدنی-خواندنی

کمین هوشمندانه یک پلنگ برای گراز نگون‌بخت

منبع
فرارو
بروزرسانی

فرارو/ گراز‌ها هیچ تصوری از خطری که در پیش داشتند نداشتند. از سوی دیگر، پلنگ چنین شانسی را باور نمی‌کرد، ناهار به معنای واقعی کلمه به سمت او می‌رفت!

 یک پلنگ با مشاهده خانواده‌ای از گرازهای وحشی در مقابل آن‌ها کمین کرد و با حمله‌ای ناگهانی موفق به شکار یکی از آن‌ها شد.

مروی ون نیکرک، دندانپزشک و از علاقه‌مندان به پارک ملی کروگر در آفریقای جنوبی، از این رویارویی باورنکردنی با حیات وحش فیلم گرفت و آن را به اشتراک گذاشت.

 مروی به همراه همسر و والدینش صبح زود کمپ را ترک کردند. وی گفت: معمولاً ما دوست داریم در ساتارا بمانیم، اما بنا به دلایلی، فکر کردیم این بار کمپینگ در پرتوریوسکوپ را امتحان کنیم.

جاده‌ها ساکت بود و ما برای مدتی هیچ حیوانی ندیدیم. همسرم گفت چیزی توجهش را جلب کرد و فکر کرد شاید پلنگ بوده است. وقتی به عقب برگشتیم، یک پلنگ زیبا بود که زیر درختی دراز کشیده بود. ما زمان زیادی را با آن گذراندیم، و پس از عکس‌های زیاد، والدینم که در یک وسیله نقلیه دیگر بودند، تصمیم گرفتند در حالی که ما ماندیم حرکت کنند.

وقتی پدر و مادرم رفتند، چند گراز را در حال عبور از جاده دیدیم. چند دقیقه بعد، تغییر شدیدی در رفتار پلنگ ایجاد شد. این زمانی است که همه چیز واقعاً هیجان انگیز شد! گراز‌ها هیچ تصوری از خطری که در پیش داشتند نداشتند. از سوی دیگر، پلنگ چنین شانسی را باور نمی‌کرد، ناهار به معنای واقعی کلمه به سمت او می‌رفت!

این اتفاق در اواسط فصل خشک اتفاق افتاد و چیز زیادی برای پوشش وجود نداشت. با این حال، هنوز، پلنگ خونسردی خود را حفظ کرد و به آرامی به سمت یک تکه کوچک بوته، خزید.

گراز‌ها واقعاً نزدیک شده بودند. آن‌ها هنوز از پلنگ در فاصله چند متری کاملا بی اطلاع بودند، اما به دلایلی ناگهان متوقف شدند. پس از چند قدم دیگر، پلنگ فرصت مناسبی برای حمله خود داشت و با حمله‌ای برق‌آسا شکار را گرفت. این یک گراز بزرگ بود و پلنگ مدتی طول کشید تا کار را تمام کند. وقتی گراز را کشت، فکر کردیم که فوراً آن را روی درخت بلند منتقل می‌کند، اما طعمه خیلی بزرگ بود یا شاید پلنگ خیلی خسته شده بود. پلنگ جسد گراز را به سراسر جاده، درست روبروی ما کشید، جایی که در بوته‌های آن طرف ناپدید شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره