تابناک با تو/ یک زن آمریکایی به اتهام قتل، ۳۵ سال به زندان افتاد، اما در سال ۲۰۱۵ مشخص شد که او بی گناه است، او وقتی فهمید که سی و پنج سال بی گناه در زندان افتاده است، شکایت کرد تا غرامت دهه‌هایی که در پشت میله‌های زندان سپری کرده را دریافت کند.
خانم «کتی وودز» پس از انجام آزمایش دی ان‌ای روی ته سیگار کشف شده در صحنه جنایت از اتهام قتل تبرئه شد.
مدارک و اسناد دادگاه آمریکایی نشان می‌دهد که کتی یکی از بدبخت‌ترین افرادی است که به ظلم در آمریکا زندانی شده و بعداً بی گناهی وی آشکار شده است. او اکنون با اقوامش در واشنگتن زندگی می‌کند.
وکیل کتی می‌گوید به تازگی موکلّ ۶۸ ساله اش توانسته غرامت ۳ میلیون دلاری را در چهارچوب درخواستش و براساس حقوق مدنی فدرال دریافت کند.
اما کتی راضی نیست و همچنان درخواست جبران خسارت بیشتر را از شهر «رینو»، ایالت «نوادا» دارد، چرا که او مقامات قضایی را به جعل اعترافات خود پس از جنایت متهم می‌کند.
الیزابت وانگ، وکیل دادگستری گفت که موکلش در سال ۱۹۷۹، هنگام ارتکاب این جنایت، در بیمارستان روانی لوییزیانا بستری بوده است. کتی در سال ۲۰۱۵ پس از آشکار شدن حقیقت کشته شدن دانشجوی پسر دانشگاه رینو آزاد شد، چرا که مشخص شد همکلاسی مقتول در کشته شدن وی دست داشته و کتی نقشی در ماجرا نداشته است.
وکیل اظهار داشت که هیچ چیز نمی‌تواند زندانی سابق را برای آنچه متحمل شده و رنج‌هایی را که او کشیده جبران کند، اما این پول حداقل برخی مراقبت‌ها از او را تضمین می‌کند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید