دینو/ در عصر ارتباطات و با وجود منابع بی‌پایان اطلاعات در دستان ما، باز هم شاهد انتشار اخبار و شایعاتی در سراسر جهان هستیم که بعضی اوقات حقیقت ندارند. با این حال در بسیاری از موارد می‌توان دید که آن‌ها به راحتی گسترش پیدا می‌کنند و به باور ذهنی افراد زیادی تبدیل می‌شوند. در این مطلب می‌توانید 10 واقعیت شناخته شده اشتباه در زندگی را بخوانید و ببینید که شاید شما نیز جزو آن افرادی هستید که به آن‌ها باور داشته‌اید. در ادامه دینو را همراهی نمایید.

واقعیت‌های شناخته شده اشتباه
اگر بخواهیم بارزترین نمونه این شایعات و اخبار نادرست را مطرح نماییم، باید به مورد فشار دادن و شکاندن بندهای انگشتان دست اشاره کنیم که باور عمومی معتقد است چنین کاری در طولانی مدت باعث بروز آرتروز می‌شود. در حالی که این باور حقیقت ندارد. همچنین این باور اشتباه تکان دهنده که مردم فکر می‌کنند اگر خوراکیشان روی زمین افتاد تا قبل از 5 ثانیه می‌توانند آن را برداشته و با فوت کردن بخورند و هیچ آلودگی خاصی وارد بدنشان نشود!! فراموش نکنید که باکتری‌ها و آلودگی‌ها برای پرش روی سطوح مختلف نیازی به تاکسی گرفتن ندارند!

خوب است بدانید این که باورهای غلط بین مردم باب شده و سال‌ها در بین آن‌ها می‌چرخند دلیلی بر این موضوع نیست که واقعیت داشته باشند. به آن‌ها به چشم داستان‌های خیالی و افسانه‌ای نگاه کنید و همیشه قبل از باور هر چیزی درباره آن موضوع مطالعه کنید.

با این 10 واقعیت شناخته شده اشتباه در زندگی آشنا شوید و ببینید که چگونه مدت‌ها از حقیقت دور بوده‌اید. برخی از این باورها واقعا ترسناک هستند. آن‌ها را در ادامه بخوانید:

1. هفت سال طول می‌کشد تا معده شما آدامس قورت داده شده را هضم کند
در حقیقت بدن شما حتی با تلاش هفت ساله نیز نمی‌تواند یک آدامس قورت داده شده را هضم کند. در نتیجه آدامس هیچ وقت در معده شما باقی نمی‌ماند و به سرعت در دستگاه گوارش حرکت کرده و همراه با مدفوع از بدن خارج می‌شود. پس دیگر نگران نباشید.

2. شما به طور میانگین هر ساله در خواب هشت عنکبوت می‌خورید
خوشحال باشید! این باور وحشتناک کلا اشتباه است. ارتعاشات ناشی از تنفس شخص خوابیده باعث ترس عنکبوت‌ها می‌شود و آن‌ها در حالت خواب هرگز به شما نزدیک نمی‌شوند.

3. دیوار بزرگ چین تنها سازه قابل مشاهده ساخته شده توسط انسان از فضا است
تصاویر ثبت شده توسط ناسا مشخص می‌کند که چنین ایده‌ای بیشتر برای تاکید بر بزرگی این اثر تاریخی مطرح شده و درست نیست. شما می‌توانید بزرگراه‌ها، فرودگاه‌ها، پل‌ها، سدها و اجزای مرکز فضایی کندی را نیز از فضا ببینید.

5. ناپلئون بناپارت بسیار قد کوتاه بوده است
بر خلاف این باور اشتباه، بناپارت به احتمال زیاد دارای قد متوسط بیش از 5 و نیم فوت بوده است. این باور اشتباه برگرفته از سری کاریکاتورهای ژنرال اثر «جیمز گیلری» کاریکاتوریست انگلیسی در اوایل دهه 1800 می‌باشد.

6. سقوط یک پنی از بالای ساختمان امپایر استیت ایالات متحده آمریکا می‌تواند شما رو بکشد
یک پنی بسیار کوچک و مسطح است و همچنین قدرت طبیعی کافی برای وارد آوردن هر نوع ضربه مهلکی را ندارد. «لوئیس بلومفیلد» (Louis Bloomfield)، فیزیکدان دانشگاه ویرجینیا، در مصاحبه خود با HuffPost گفت:

اگر این سکه کوچک با سر شما برخورد کند، شما فقط کمی احساس ناراحتی خواهید کرد؛ اما، قطعا نخواهید مرد!

7. آلبرت انیشتین در امتحانات ریاضی مدرسه خود مردود شد
خود انیشتین با این باور غلط مخالفت کرد و ادعا نمود در تمام کلاس‌های خود حضور داشته و از امتحانات با بهترین نمره قبول شده است. او همچنین تاکید کرد که قبل از 15 سالگی تسلط کامل به مباحث دروس حساب دیفرانسیل و انتگرال داشته است.

8. برای گزارش مورد شخص مفقود شده به پلیس باید 24 ساعت صبر کنید
باید بدانید که هیچ دوره زمانی خاصی برای گزارش دادن به پلیس درباره شخص مفقود شده وجود ندارد. شما برای مراجعه به پلیس نیاز ندارید منتظر بمانید. حقیقت این است که 48 ساعت اول مفقود شدن فردی، بسیار حیاتی و مهم هستند. هر چه سریع‌تر دست به کار شوید، شانس موفقیت شما بیشتر خواهد شد.

9. دست زدن به یک وزغ باعث ایجاد زگیل می‌شود
درست است که برخی از ترشحات پوست وزغ می‌توانند پوست شما را تحریک کنند؛ اما، باید بدانید که زگیل واقعی فقط در اثر ویروس‌های انسانی ایجاد می‌شود.

10. ناخن‌ها و موهای شما پس از مردن نیز رشد می‌کنند
این یک باور اشتباه است که ناخن‌ها و موهای افراد بعد از مرگشان به رشد کردن خود ادامه می‌دهند. شاید دیده باشید که مدتی بعد از مرگ، آن‌ها بلندتر از قبل به نظر برسند؛ اما، دلیل متفاوتی برای این موضوع وجود دارد. بعد از مرگ به دلیل کم آبی بدن، پوست اطراف ناخن‌ها و موهای جسد به مرور زمان جمع می‌شود و آن‌ها بلندتر به نظر می‌رسند.

شما کدام یک از این 10 واقعیت شناخته شده اشتباه را باور داشتید و از خواندن این مطلب متعجب شدید؟ اگر موارد دیگری از این حقایق علمی را می‌شناسید، می‌توانید آن‌ها را با ما و همراهان همیشگی دینو به اشتراک بگذارید. در نظرات با ما باشید.