کارناوال/ همراه ما به تماشای ویدیویی از طبیعت مغولستان بنشینید تا زیبایی‌های طبیعت مغولستان را از نظر بگذرانید و بیشتر با این خطه از کره زمین آشنا شوید. مغولستان سرزمینی در شمال آسیای میانه است و میان دو کشور چین و روسیه قرار دارد. شاید شما آشنایی چندانی با این کشور نداشته و از دیدنی های مغولستان بی‌خبر باشید، به کمک این ویدیو می‌توانید بیشتر با این سرزمین آشنا شوید و دیدنی‌های آن را تماشا کنید. همچنین در ادامه مطلب هم با توضیحات، بیشتر از این سرزمین زیبا خواهید دانست.
کشور مغولستان یکی از سرزمین‌های پهناور جهان به حساب می‌آید و مساحت قابل توجهی دارد. از آنجایی که بیشتر نقاط این سرزمین، آب و هوایی نه چندان مناسب برای زندگی دارند و مناطق مرتفع و آب وهوای سرد و بادخیز در این خطه به وفور دیده می‌شود، زندگی در بیشتر نقاط آن دشوار است و به همین سبب از کم تراکم‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌آید.

بد نیست بدانید مغولستان هیچ راهی به آب‌ها ندارد و همین مساله موجب شده تا آب و هوایی سخت و نامطلوب داشته باشد. پایتخت مغولستان، اولان باتور (Ulaanbaatar) نام دارد و از جاذبه‌های طبیعی آن می‌توان به کوه‌های آلتای (Altai) در غرب کشور اشاره کرد که بین کشورهای مغولستان، روسیه، چین و قزاقستان کشیده شده‌اند و رودهای ایرتیش و اوبی از آنها سرچشمه می‌گیرند. همچنین بیابان گبی در مناطق جنوبی این سرزمین از مهمترین بخش‌های آن به حساب می آید؛ این بیابان مساحت زیادی از مغولستان را در بر گرفته و بخش‌هایی از شمال غربی چین را نیز به خود اختصاص داده است. در اطراف بیابان گبی کوه‌های آلتای، بیابان تکله‌مکان و فلات تبت قرار گرفته‌اند و فضای آن را، زمین‌های استپ و فلات‌های نیمه بیابانی در بر می‌گیرند. بلندترین نقطه در مغولستان نیز کوه خویتن (Khüiten Peak) است که در مرز این کشور با چین و روسیه قرار دارد.