باشگاه خبرنگاران/ بر اساس گزارشات مخابره شده اخيرا يک پسر ۱۶ ساله در هندوستان پس از چندين روز انجام بي‌وقفه بازي PUBG و اجتناب از مصرف وعده‌هاي غذايي يا حتي نوشيدن آب، جان خود را از دست داد. 
نوجوان ۱۶ ساله ساکن ايالت آندرا پرادش به‌دليل عدم مصرف آب و غذا دچار کم‌آبي شديد شد. هنگامي‌که خانواده نوجوان متوجه علائم بيماري در فرزند خود شدند؛ وي را به يک بيمارستان خصوصي در شهر Eluru منتقل کردند. در ادامه اين پسر نوجوان دچار اسهال شديد شد و ناچارا تحت عمل جراحي قرار گرفت؛ اما متاسفانه وي از اين عمل جان سالم به در نبرد.
PUBG يا PlayerUnknown’s Battlegrounds يکي از محبوب‌ترين بازي‌هاي سبک بتل رويال در سراسر جهان به‌شمار مي‌رود. اين بازي براي گوشي‌هاي موبايل، کنسول ايکس‌باکس و کامپيوتر‌هاي شخصي ويندوزي قابل دسترس است. اين بازي همانند ساير عناوين بازي‌ها در صورت عدم رعايت احتياط مي‌تواند اعتيادآور باشد. اعتياد پديده‌اي شايع در ميان گيمر‌هاي نوجوان محسوب مي‌شود.
در ماه ژانويه امسال نيز يک مورد مرگ ناشي از اعتياد به بازي PUBG در هندوستان به ثبت رسيد. متوفي فردي ۲۵ ساله با نام هرشال ممان بود که در اثر عوارض سکته مغزي ناشي از انجام طولاني‌مدت بازي PUBG Mobile درگذشت. اين فرد ساکن شهر پونا از ناتواني در حرکت دادن بازو و پاي راست خود هنگام انجام بازي گلايه کرده بود. وي در يک بيمارستان نزديک محل سکونت خود تحت مداوا قرار گرفت و در همان جا ابتلاي اين شخص به خونريزي داخلي مغزي تائيد شد. متاسفانه فرآيند درمان موثر واقع نشد و اين شخص پس از مدتي درگذشت.
اعتياد به بازي و چالش‌هاي بهداشتي مرتبط با آن در چين موجب شده تا موسسات دولتي محدوديت‌هاي فراواني را در اين حوزه و مشخصا انجام بازي‌هاي آنلاين اعمال نمايند. اقداماتي از قبيل تشخيص چهره، اعتبارسنجي نام واقعي جهت شناسايي گيمر‌هاي کم‌سن و سال و محدوديت‌هاي زماني انجام بازي از جمله سياست‌هاي بازدارنده مورد استفاده به‌شمار مي‌روند. در صورت ادامه شرايط نگران‌کننده در هندوستان چنين قوانيني احتمالا به‌زودي در اين کشور نيز اجرايي خواهند شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar