باشگاه خبرنگاران/ خروس ها در ميان حيوانات از ديرباز ، به سحرخيزي مشهور بوده اند. حتي سحرخيزي اين حيوان به برخي از افراد که قصد انجام کار‌هاي خود در اول وقت را دارند بسيار کمک کننده است. اما در ميان شايد همه از سحرخيزي خروس خوشنود و راضي نبوده و حتي صداي اين حيوان را مزاحمتي براي خواب خوش صبحگاهي خود قلمداد کنند. اين اتفاقي است که به تازگي نيز در يکي از مناطق کشور ايتاليا رخ داده است.
«آنجلو بولِتي»، مرد ۸۳ ساله اهل شهر «کاستيراجا ويداردو»، واقع در ناحيه لمباردي ايتاليا پس از آنکه موفق به جلوگيري از آوازخواني خروسش در هنگام صبح نشد مبلغ ۱۶۶ يورو (۲۰۰ دلار) جريمه شد. خروس اين مرد سالخورده هر روز ساعت ۴.۳۰ صبح شروع به آوازخواني و ايجاد مزاحمت براي همسايگان مي‌کرد. آنجلو با وجود آنکه طبق قوانين محلي، خروسش را در فاصله ۱۰ متري از منازل اطراف نگهداري مي‌کرد، اما بدليل ايجاد آلودگي صوتي توسط اين حيوان با شکايت همسايگان روبه رو شد. 
پليس پس از دريافت شکايت از سوي تعدادي از همسايگان اقدام به بررسي اين موضوع و پس از محرز شدن آلودگي صوتي خروس براي همسايگان آنجلو را به مبلغ ۲۰۰ دلار جريمه کرد. اما آنجلو که از اين جريمه ظاهرا بسيار عصباني شده بود در مصاحبه با روزنامه ايتاليايي II Citadino گفت: «واقعا شوکه شده ام و حرفي براي گفتن ندارم. چه کار ديگري بايد انجام مي‌دادم؟ آن‌ها مي‌توانستم قبل از در نظرگرفتن جريمه مرا مطلع کنند. من قانون محلي فاصله ۱۰ متري را رعايت کرده بودم. واقعا درک نمي‌کنم.»

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar