ايسنا/ مالت که در مرکز مديترانه واقع شده ويرانه‌هاي تاريخي بسياري را در خود جاي داده و اخيرا يک اکتشاف ديگر نيز به فهرست محوطه‌هاي تاريخي اين کشور اضافه شده است.

در جريان يک پروژه بازسازي، باستان‌شناسان بقاياي يک معبد بسيار مهم رومي را که زير يک خانه روستايي پنهان شده بود کشف کردند.

مکاني که از آن با نام «Tas-Silġ» ياد مي‌شود در جنوب سواحل «مالت» قرار دارد. اين مکان يک منطقه مذهبي مهم بوده که به مدت چهارهزار سال يعني از عصر حجر تا قرون وسطي مورد استفاده قرار مي‌گرفته است. بقاياي معابد مختلفي از جمله يک معبد رومي مشهور در اين مکان وجود دارد.

يک خانه روستايي قرن هجدهمي که در اين مکان واقع شده است چندي پيش فروريخت و کارشناسان روند بازسازي آن را از چند هفته پيش آغاز کرده‌اند.

باستان‌شناسان دانشگاه مالت و دانشگاه ميراث مالت محوطه اطراف خانه باستاني را مورد بررسي قرار دادند تا وجود شواهدي از هرگونه اثر تاريخي ديگري را بسنجند.

در اين بررسي‌ها، تيم باستان‌شناسي به بقاياي بناي يک معبد رومي برخورد. روميان پس از دومين جنگ پوني مالت را تصاحب و قرن‌ها بر اين منطقه حکومت کردند. بناي کشف‌شده به يکي از معابد مشهور رومي تعلق دارد که بعدها به يک کليساي بيزانسي تبديل شده است.

به گفته باستان‌شناسان، کشف اين بنا رويداد بسيار مهمي است چراکه به درک بهتر تکنيک‌هاي ساخت بناهاي روميان باستان کمک مي‌کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar