باشگاه خبرنگاران/ یکی از خطراتی که همیشه جان کودکان را تهدید می‌کند  برنامه‌های تلویزیونی نامناسب است. کودک با تماشای چنین برنامه‌هایی که متناسب با سن و سالش نیست ممکن است اقدام به شبیه سازی آن کرده و خود را در موقعیت خطرناک قرار دهد. به همین دلیل بسیاری از شبکه‌های تلویزیونی معتبر قبل از پخش برنامه‌ای که محتوای آن برای کودکان نامناسب است به والدین هشدار می‌دهند.

اما اتفاقی که به تازگی برای یک کودک چینی رخ داده است نتیجه تماشای یک برنامه تلویزیونی با محتوای نامناسب را به والدین گوشزد می‌کند. این کودک که با دیدن صحنه‌ای در یک برنامه سرگرمی تلویزیون که در آن استاد کونگ فو اقدام به فروبردن شمشیر به داخل دهان خود کرده بود یک مداد را بلعید. این کودک ۷ ساله پس از وارد کردن مداد به داخل دهان خود، با فشاردادن سر مداد، آن را وارد معده خود کرد. او در حال انجام تکالیف مدرسه بود که دست به این اقدام زد. پس از این حادثه والدین کودک فرزند خود را سراسیمه به بیمارستانی در استان «هنان» رساندند. آزمایش اسکن این مداد ۱۸ سانتی متری را که وارد معده کودک شده بود به خوبی نشان می‌داد.

این کودک بلافاصله تحت عمل جراحی قرار گرفت و جراحان موفق به خارج کردن مداد از بدن کودک شدند. یکی از جراحان در این باهر به رسانه‌های محلی چین گفت: «این کودک بسیار خوش شانس بود، چون سر مداد در بالا قرار گرفته بود و انتهای مداد وارد معده او شده بود. این درازترین شی خارجی‌ای بود که من در طول ۱۰ سال جراحی ام از بدن یک بیمار خارج کرده ام.»

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar