باشگاه خبرنگاران/ ويدئويي که به تازگي منتشر شده است لحظه دستبرد سارقان مسلح از خانه يک دانش آموز اکوادوري را به تصوير مي‌کشد. «ماريا خوزه» و ۲۵ همکلاسي اش به همراه معلمشان در حال تحصيل آنلاين بود که ناگهان سارقان وارد خانه شدند. اين اتفاق روز جمعه و در شهر «آمباتو» واقع در تونگوراهوآ در مرکز اکوادور رخ داد.
ويدئويي که در شبکه‌هاي اجتماعي منتشر شده است نشان مي‌دهد در حالي که اين دختر به همراه همکلاسي‌ها و معلمش در چت روم حضور دارد ناگهان سارقان وارد اتاق او مي‌شوند. در اين ويدئو مشاهده مي‌شود يکي از سارقان به قصد سرقت لپ تاپ اين دختر به او نزديک مي‌شود. اين فيلم ظاهرا با بستن لپ تاپ توسط يکي از سارقان به اتمام مي‌رسد. بلافاصله همکلاسي‌هاي ماريا که متوجه اين حادثه شده اند فورا معلم خود را در جريان آن قرار مي‌دهند. 
در ويدئوي منتشر شده صداي يکي از دانش آموزان شنيده مي‌شود که از همکلاسي هايش سوال مي‌کند: «آيا کسي آدرس يا شماره تلفني از والدين ماريا دارد؟» يکي از دانش آموز در پاسخ مي‌گويد: «من شماره تلفن همراه مادرش را دارم.» دانش آموز سوم نيز مي‌گويد فورا به مادرش زنگ بزن.
پس از اين حادثه پليس اکوادور با استفاده از موقعيتي که تلفن همراه ربوده شده اين دختر نشان مي‌داد توانست محل اختفاي سارقان را پيدا کند. پليس سارقان را که چهار نفر بودند دستگير کرد. پليس در محل اختفاي سارقان ۳۰۱۷ يورو، دو اسلحه، دو تلفن همراه، يک لپ تاپ و يک کنسول بازي پيدا کرد.
گفتني است؛ بازداشت شدگان در بازداشتگاه پليس بسر مي‌برند و تحقيقات از آن‌ها ادامه دارد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar