توريسم آنلاين/  پراگ ، پايتخت جمهوري چک، به شهر هزار سنبله معروف است. اگر از بالا به اين شهر نگاه کنيد منظره باشکوه کليساهاي زيبا و برج‌هاي بلند با معماري‌هاي برتر و تاريخي جهان شما را حيرت‌زده خواهند کرد. اين شهر بهترين ديدني‌هاي تاريخي اروپا را در خود جاي داده است. تا سي سال پيش، پراگ از چشم گردشگران پنهان بود؛ اما امروزه يکي از محبوب‌ترين مقصد‌هاي سفر به قاره اروپا است و هر سال حدود چهار ميليون بازديدکننده را به خود جذب مي‌کند.

پل چارلز که 621 متر طول دارد، ادعا مي شود يکي از زيباترين ساختمان هاي گوتيک در جهان است. علاوه بر اين، اين پل به خاطر داشتن 30 مجسمه ي باروک، که قديسين را به نمايش ميگذارد و بر روي نرده ها قرار گرفته است معروف ميباشد. اين پل قلعه پراگ را به شهر قديمي متصل مي کند و به عنوان يکي از عاشقانه ترين مکان هاي شهر در نظر گرفته شده است که هر روز هزاران بازديد کننده از آن بازديد مي کند.
معماري تاريخي، مشهور ترين پل تاريخي، محبوب ترين مکان گردشگري در پراگ؛ از جمله دلايلي است که بايد در تور چک از اين پل بازديد کنيد. مکاني مناسب براي پياده روي و ديدن زيبايي هاي پراگ ميباشد.

پل چارلز: سوژه خرافات بزرگ
يکي از شناخته‌شده‌ترين پل‌هاي قديمي اروپا و از جاهاي ديدني پراگ، پل با شکوه چارلز است. اين پل که در سال 1357 ميلادي ساخته شده است از مدت‌ها قبل سوژه خرافاتي بزرگي بوده، از جمله اين‌که سازندگان آن سنگ پل اوليه را در تاريخ نهم ژوئيه دقيقا ساعت 5:31 صبح گذاشته‌اند. اين اعتقاد وجود دارد که مجموعه‌اي دقيق از اعداد (135797531) سبب استحکام بيشتر اين بنا شده است. 
تعداد 30 مجسمه قديمي زيبا روي اين پل قرار دارند. از مهم‌ترين آن‌ها مي‌توان به امپراتور روم مقدس، چارلز چهارم و جان نپوموک اشاره کرد. اين پل هميشه شلوغ است، از گردشگران گرفته تا فروشندگان و نوازندگان و هنرمندان مختلف را مي‌توانيد روي اين پل ببينيد. در انتهاي پل يک برج قرار دارد که مي‌توانيد از بالاي آن نماي کلي از پل چالز را مشاهده کنيد.

افسانه‌‎اي که کمي ترسناک است، مربوط مي شود به ” جان نپوموک” (قديس چکي). گفته شده پس از اينکه بدن شکنجه شده ي او را از پل به پايين پرتاب کردند، يکي از طاق هاي پل فرو ريخت و از آن پس هرچقدر تلاش کردند تا پل را دوباره بسازند، هر بار به طرز مرموزي فرو مي ريخت. در نهايت يکي از سازنده ها که باور داشت اين ماجرا، جزاي خدا بر سرنوشت نپوموک است، تصميم گرفت با شيطان عهدي ببندد: براي اينکه پل دوباره قابل ساخت شود، سازنده وعده داد روح اولين کسي که از پل بگذرد، از آن شيطان شود..

از بالاي تپه پترين، پراگ را از نگاه پرنده‌ها ببينيد
Petrin Hill در شهر باستاني پراگ در کنار رودخانه‌اي که از شهر قديمي عبور مي‌کند، قرار دارد و از جاهاي ديدني پراگ و مناسب براي يک پياده‌روي بعدازظهر است. در بالاي تپه مي‌توانيد از مکان‌ هاي ديدني پراگ مانند شهر قديمي، ميني برج ايفل، رصدخانه، کارخانه آب شيرين قديمي و صومعه Strahov، لذت ببريد. از بالاي ميني برج ايفل مي‌توانيد منظره پانوراما از پراگ را ببينيد. اين برج تنها يک پنجم برج ايفل است ولي چون بالاي تپه پترين قرار گرفته اين تصور را بوجود مي‌آورد که از برج ايفل بزرگ‌تر است.

برج‌ هاي پل چارلز
پل چارلز توسط برج‌هايي در دو انتهاي آن محافظت مي‌شد. برجي که در سمت محله قديمي قرار دارد توسط پيتر پارلر در بين سال‌هاي ۱۳۷۰ تا ۱۳۹۱ ساخته شد. در انتهاي شهر کوچک دو برج وجود دارند. برج کوچک‌تر به نام برج جوديت، در سال ۱۱۸۸ براي نگهباني پل جوديت و برج بلندتر در سال ۱۴۶۴ به دستور شاه جرج به عنوان همتايي براي برج محله قديمي پراگ ساخته شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar