آکا ایران/ در جنگل های بزرگ آمازون همان طور که میدانیم انواع حیوانات اهلی و وحشی وجود دارد ، اما در دریاهای آمازون هم به همین شکل است در ادامه با ترسناک ترین ماهی در دریاهای آمازون سایت تالاب را دنبال کنید.

شاید تاکنون نام ماهی پیرانا به گوش شما رسیده است؛ این ماهی یکی از ترسناک‌ ترین موجودات آمازون است و دندان‌ های بسیار وحشتناکی دارد.دندانهای این ماهی به قدری تیز است که می‌تواند در کمتر از یک دقیقه یک گاو بزرگ را کاملاً تکه تکه کند.

ماهی پیرانا ۲۰ گونه مختلف دارد که از بین آن ها ۴ یا ۵ گونه، توانایی خوردن حیوانات بزرگ را دارند اما با این حال بیشتر وقت ها غذایشان ماهی های کوچکتر است، آن ها برای شکار این ماهی ها به سادگی فلس یا باله ی ماهی های کوچک را گاز می گیرند و طعمه را به چنگ می اندازند. پیرانا در شرایطی خاص مثل وقتی که در دریاچه ای خشک گیر کند به هر حیوانی که وارد آب شوند حمله می کنند.

ماهی پیرانا در مناطقی خاص از آمریکا که آب های تازه دارد زندگی می کند و آن گونه هایی که گوشتخوار هستند در دسته های بزرگ به سوی خون کشیده می شوند. دندان های پیرانا برای تکه کردن و بلعیدن طعمه به صورت مثلثی و بسیار تیز است و در صورت کند شدن جایگزین دندان های تازه می شود به طوری که دندان های کند می افتند و دندان های جدید دو روز بعد در همان محل در می آید. رنگ این ماهی نقره ای و طوسی و با رفتن به زیر نور خورشید درخشش طلایی رنگی پیدا می کند.


 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar