لست سکند/ ترکیبی اعجاب انگیز از هویت شهری و سبک زندگی روستایی، بهشت ناهموار کوهستان‌های آلپ در مقابل پس زمینه‌ی مهیج قله‌های پوشیده از برف، شهرهای زیبا و روستاهای فریبنده، دریاچه‌های آرام، پیست‌های اسکی شگفت‌انگیز و تنوع فرهنگی که وامدار 4 زبان اصلی مختلف این کشور است؛ سوئیس را به یکی از زیباترین مقاصد گردشگری تابستانی در جهان تبدیل کرده است.

این رشته کوه‌های زیبا در اروپا یکی از محبوب‌ترین محل‌ها برای انجام بسیاری از فعالیت‌هاست که علاوه بر آن، منظره‌های ‏زیبایی را نیز می‌توان در گوشه و کنار آن مشاهده کرد. همچنین دریاچه‌های زمردی زلال، تنگه‌ها و کوهپایه‌هایی که بین این ‏کوه‌ها ایجاد شده است و دهکده‌های زیبایی که در پای این کوه‌ها وجود دارند نیز هر کدام زیبایی خاص و منحصر به فردی ‏دارند که محبوبیت ویژه‌ای به این کوه‌ها در هر بخش از اروپا می دهند.

کوهستان آلپ یکی از عظیم‌ترین رشته کوه‌های اروپاست که بین اتریش و اسلوونی واقع در شرق تا ایتالیا، سوئیس، لیختن اشتاین، آلمان، فرانسه و موناکو در غرب گسترده شده است. قله ی بلانک مرتفع‌ترین قله‌ی کوهستان آلپ است که حدود 4811 متر ارتفاع دارد و در مرز بین ایتالیا و فرانسه واقع شده است. پیزبرنینا با ارتفاع 4049 متر مرتفع‌ترین قله‌ی آلپ شرقی است. قله‌ی روزا با 4634 متر و اورتلر با 3905 متر، دیگر قلل مرتفع این رشته کوه را تشکیل می‌دهند. قله ی بلانک اولین بار در سال 1786 فتح شد و تمام 4000 قلل دیگر آلپ تا نیمه‌ی نخست قرن 19 میلادی فتح شدند. شخصی به نام ماترهورن در سال 1865 آخرین فتح را انجام داد و به عصر طلایی آلپینیسم خاتمه بخشید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar