نماد آخرین خبر

آثار هنری بزرگ دنیا توسط انسان های واقعی بازسازی شد!

منبع
لست سکند
بروزرسانی

لست سکند/ مانند بسياري از موسسات فرهنگي، جي پائول گتي (J. Paul Getty) در لس آنجلس به علت شرايط ايجاد شده و قرنطينه بسته شده است. اما در طول اين شرايط پرچالش گتي راهي پيدا کرده تا افراد را با آثار هنري خود درگير کند (حتي اگر نتوانند آثار هنري اين موزه را به صورت حضوري مشاهده کنند). آنها دنبال‌کنندگان خود در شبکه‌هاي اجتماعيشان را به چالشي دعوت کرده‌اند با اين عنوان: يک کار هنري را با اشيا داخل خانه بازسازي کنيد.

پس از اينکه موزه چند نمونه از اين چالش‌هاي هنري را با همکاري کارکنان خود در شبکه‌هاي اجتماعي به اشتراک گذاشت، کاربران توييتر با خلاقيت‌هاي هنري خاص خود شروع به پاسخگويي به گتي کردند. برخي از آنها از حيوانات خانگي خود به جاي شخصيت‌هاي نقاشي يا مجسمه تاريخي استفاده کردند، برخي ديگر از اشيا خانه خود با خلاقيت  استفاده کردند. يک نفر از يک دستکش براي نشان دادن يک خانه آبي که در نقاشي شاگال (Chagall) ديده مي‌شود، استفاده نموده است، اين در حالي مي‌باشد که فردي ديگر از دستمال توالت براي ترسيم کلاه گيس‌هاي موجود در نقاشي‌هاي قرن ۱۸ پاريس استفاده نموده است.  

اين بازسازي‌ها بسيار سرگرم‌کننده و حتي خنده‌دار هستند، جوري که ممکن است در حين تماشاي اين آثار خلاقانه به اطراف خود نگاه کنيد و با دقت به اشيا توجه کنيد که کدام يک از اشيا يا موجودات در خانه مي‌تواند براي خلق يک شاهکار تاريخي مناسب باشد.
گتي تنها تنها حسابي نيست که اين نوع چالش را ترويج مي‌کند، اما اين حساب آنقدر محبوب شده که اکنون به عنوان «چالش موزه گتي» از آن ياد مي‌شود. با اين حال اين موسسه اعلام کرد که ايده اوليه اين چالش را از حساب کاربري توسن کونته و قرنطينه (Tussen Kunst & Quarantaine) که يک حساب اينستاگرام هلندي است الهام گرفته که معني نامش «هنر و قرنطينه» است. آنها هفته‌هاست مشغول به اشتراک گذاشتن تفريحات خانگي هستند که مي‌تواند در زمان قرنطينه کروناويروس در خانه انجام داد و تا ابد قرنطينه ماند.


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar