نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
دیدنی-خواندنی

زیباترین شهرهای کوچک جهان که حیرت زده تان می کنند!

منبع
لست سکند
بروزرسانی
زیباترین شهرهای کوچک جهان که حیرت زده تان می کنند!

لست سکند/اصولا هميشه شهرهاي بزرگ بيشتر از شهرهاي کوچک مورد توجه گردشگران بوده‌اند. اما بد نيست بدانيم که شهرهاي کوچک زيباي بسياري نيز هستند که دست کمي از شهرهاي بزرگ نداشته و مي‌توانند به يکي از خاطره‌انگيزترين مقاصد گردشگران تبديل شوند! درست است که فعلا درگير بيماري همه گير کوويد - 19 هستيم، اما مي‌توانيم باز هم با زيبايي‌هاي جهان آشنا شويم و روزي که ديگر از اين بيماري عجيب خبري نبود، برنامه‌ي سفر به اين نقاط رويايي را بچينيم، نه؟ پس اين شما و اين هم زيباترين شهرهاي کوچک جهان! ما تعدادي از آن‌ها را براي شما انتخاب کرده‌ايم! باقي آن‌ها را نيز شما به ما معرفي کنيد! 

کلمار، فرانسهاين شهر عجيب‌وغريب در منطقه آلزاس فرانسه به دليل رنگارنگ بودن ، خانه‌هاي چوبي و خيابان‌هاي سنگفرش شده‌اش معروف است . کليساي جامع سنت مارتين، که قدمت آن به 1235 سال قبل برمي‌گردد  و موزه تاريخي  Unterlinden از مکان‌هايي هستند که بايد از آن‌ها بازديد کنيد.

بيبوري، انگليس


بيبوري در دهکده‌اي کوچک در  Gloucestershire و در تپه‌هاي جنوب غربي انگليس، در کرانه رود Coln قرار گرفته است Rack Isle . يک‌خانه باتلاقي است و انبوهي از پرندگان وحشي، يک رديف از کلبه‌هاي زيبا در اين منطقه قرار دارند.

گورمه، ترکيه


اين شهر عجيب‌وغريب به نظر شبيه افسانه‌ها است. بهترين راه براي ورود به گورمه از آسمان است - با يک بالون هواي گرم مي‌توانيد به اين منطقه پرواز کنيد و غارهاي پرپيچ‌وخم و  "دودکش‌هاي پريان " که از بالا نمايي فوق‌العاده دارند را ببينيد.

مورو د سائوپائولو، برزيلزندگي در مورو د سائوپائولو، روستايي رمانتيک در جزيره  Tinharé با سرعت آرام‌تري پيش مي‌رود. در اين منطقه ماشين وجود ندارد و مي‌توانيد روزهاي خود را در سواحل پوشيده شده با  درخت خرما بگذرانيد و از آب‌هاي کم‌عمق و آرام آن لذت ببريد.

اسوويرا، مراکش


اسوويرا يک جايگزين خوب براي جاده‌هاي غبارآلود است و سوغات هزارتوي مراکش به‌حساب مي‌آيد. مي‌توان قايق‌هاي آبي‌رنگ را روي موج‌هاي دريا مشاهده کرد، در خيابان‌هاي پرپيچ‌وخم آن گشت بزنيد و مطمئن شويد تمام جذابيت‌هاي آن را تجربه کرده‌ايد.

لونبورگ، نوا اسکوشياپ


لونبورگ يک شهر بندري زيبا است و تاريخ قابل ‌توجهي دارد. مي‌توانيد درمورد تاريخ پرفراز و نشيب دريايي اين منطقه از موزه معروف شيلات اطلاعات کسب کنيد، سپس قبل از اينکه يکي از رستوران‌هاي خانوادگي را تجربه کنيد، از خانه‌هاي خوش آب و رنگ منطقه بازديد کنيد.

شيراکاوا برو، ژاپنشيراکاوا بيشتر به خاطر سبک معماري گوشو زوکوري مشهور است و مشخصه آن سقف‌هاي شيب‌دار است. اين دهکده کوچک کوهستاني که هنوز مورد هجوم گردشگران قرار نگرفته است، براي زندگي روستايي ژاپن بي‌نظير است.

کامدن، ماين، ايالات‌متحده آمريکا


اگرچه در بهترين حالت اين منطقه زير سايه شاخ و برگ‌هاي گياهان پاييزي قرار دارد اما شهر ساحلي کامدن در تمام طول سال نيز زيبا به نظر مي‌رسد. از مناظر بندرگاه خيره‌کننده بازديد کنيد و يا با پياده‌روي در پارک ايالتي Camden Hills از مناظر نيوانگلند نيز لذت ببريد.

لوانگ پرابنگ، لائوس


لوانگ پرابنگ در محل تلاقي رودخانه‌هاي مکونگ و نام خان در شمال لائوس قرارگرفته است. به لطف فرهنگ غني و تاريخ، صومعه‌هاي مختلف و زيبايي‌هاي طبيعي حيرت‌انگيز آن، باعث شده تا يک مکان جذاب به ‌حساب بيايد. همچنين داراي سبک‌هاي متفاوت معماري است. معبدهاي سنگي مجلل در کنار خانه‌هاي چوبي ساده و بناهاي تزئين شده قرار گرفته‌اند.

بلد، اسلواني


شهر ديدني بلد باوجود کوچک بودن، يکي از محبوب‌ترين تفريحگاه‌هاي اسلووني است. اين مکان در کوه‌هاي آلپ جوليان قرار دارد و شامل قلعه و موزه قرون‌وسطايي است، درحالي‌که کليساي جذاب اين شهر در ميان يک جزيره و درياچه شيشه‌اي بلد شناور است.

منالي، هند


اين شهر کوچک در هند آدرنالين خون شمارا بالا مي‌برد. اين مکان جذاب با بيش از 6000 فوت (1830 متر) مساحت در هيماليا، بر روي رودخانه متزلزل  Beas قرار دارد، منالي پناهگاه کوهنوردان، و اسکي‌بازان است.

بندر فيري، استراليا


دهکده ماهيگيري دوست‌داشتني در امتداد جاده Great Ocean قرار دارد. بندر فيري ميزبان يکي از بزرگ‌ترين جشنواره‌هاي موسيقي کشور است: جشنواره مردمي فيري. اگر براي اين رويداد فرهنگي نمي‌توانيد در اين منطقه حضور پيدا کنيد، نگران نباشيد! شما مي‌توانيد در بسياري از فروشگاه‌هاي عتيقه‌جات گشت بزنيد و غرق ميراث دريايي اين منطقه شويد.

تلورايد، کلرادو


تلورايد در کوه‌هاي راکي قرار دارد. اين منطقه در دره قرارگرفته و داراي يک مکان باورنکردني است و همچنين تعدادي گالري هنري جالب نيز در اين منطقه قرار دارد. ارزش دارد که بازديد خود را با جشنواره جهاني تلورايد آغاز کنيد.

پيکتون، نيوزيلنداين شهر بندري جذاب بهترين مکان براي گشت‌وگذار در دره‌هاي غرق‌ شده منطقه Marlborough Sounds است. زندگي در اين منطقه دريايي جذاب است. منطقه پيکتون شامل تپه‌هاي سرسبز است. خود شهر نيز مناظر بسيار زيبايي دارد. در ساحل ماسه‌اي آن استراحت کنيد و حتماً يکي از رستوران‌هاي غذاهاي دريايي تازه آن را امتحان کنيد.

سيتکا، آلاسکاجنگل‌هاي صنوبر اين شهر ساحلي را احاطه کرده‌اند و کوه باشکوه Edgecumbe در پشت اين منطقه قرار دارد و هيبت بيشتري به اين منطقه بخشيده است. اين شهر همچنين داراي ميراث جذاب روسيه است و کليساي جامع سنت مايکل، يک کليساي ارتدکس روسي است در مرکز شهر سيتکا قرار دارد.

Portree، جزيره اسکاي، اسکاتلند


Portree پر جنب‌وجوش، قلب جزيره اسکاي است. هنگامي‌که در حال بازديد از اين منطقه و بندر زيبا با خانه‌هاي چندرنگش هستيد، آن را تحسين خواهيد کرد و در پوست سنتي شهر نيز غرق خواهيد شد. بيشتر به مناطق کوهستاني برويد و سواحل ناهموار، قله‌هاي دندانه‌دار و حيوانات وحشي فراوان اين جزيره عالي را کشف کنيد.

ژوژوانگ، چين


اين شهر با نام مستعار "ونيز چين" شناخته ‌شده و به خاطر کانال‌هايش مشهور است. سواري در گوندولا بهترين راه براي ديدن پل‌هاي سنگي زيبا و خانه‌هاي سفيدرنگ اين منطقه است که در شب زيباتر نيز ديده مي‌شوند.

راين، لوفوتن، نروژ


راين، يکي از جزاير رويايي لوفوتن است و کابين‌هاي ماهيگيران روستايي در حاشيه آب قرار دارند. فعاليت‌هاي اين منطقه شامل پياده‌روي در قله  Reinebriggen - البته نه براي مبتديان - يا با کاياک به درياچه پر زرق‌ و برق آن رفتن است. اگر خوش‌شانس باشيد حتي ممکن است شفق شمالي را نيز ببينيد.

ترينيداد، کوبا


قلب اين شهر آرام در کوبا Plaza Mayor  است و شامل موزه تاريخي شهر و منطقه ايگلسيا کنوانتو دو سانفرانسيسکو است. در خيابان‌هاي سنگفرش شده آن گشت‌وگذار کنيد، معماري استعماري شهر را ببينيد و جذابيت اسپانياي قديمي را تجربه کنيد.

هالستات، اتريش


جاي تعجب ندارد که هالستات، با چشم‌اندازهاي کوهستاني‌اش نفس‌گير شده است، چراکه خانه‌هاي صورتي و زرد محيط اطراف درياچه را پوشانده‌اند و به‌عنوان زيباترين شهر اتريش شناخته مي‌شود. گشت‌وگذار در معادن نمک باستاني آن نيز ارزش گشت و گذار را دارد.

هلندهلند با خانه‌هايي که از چوب ساخته ‌شده زيبايي خاصي دارد مانند خيابان‌هاي پين که  جاذبه اين شهر کوچک هستند. در بهار، مردم محلي ميراث هلندي شهر را جشن مي‌گيرند. ميليون‌ها گل لاله در خيابان‌هاي شهر کاشته مي‌شوند  و ساکنان براي اجراي رقص‌هاي سنتي دورهم جمع مي‌شوند.

مانارولا، ايتاليا


مانارولا يکي از محبوب‌ترين شهرهاي Cinque Terre در ايتاليا است. ساختمان‌هاي درخشان آن در يک تنگه شيب‌دار و در امتداد يک خط ساحلي چشمگير قرار دارند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره