نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
دیدنی-خواندنی

عجیب ‌ترین چیزهایی که تاکنون در سواحل پیدا شده اند!

منبع
لست سکند
بروزرسانی
عجیب ‌ترین چیزهایی که تاکنون در سواحل پیدا شده اند!

لست سکند/ از موجودات خيالي گرفته تا ابزارآلات جنگي، تاکنون هيچ‌چيزي مانند اين اشياء در سواحل ديده نشده است. خورشيد مي‌درخشد، موج‌ها آرام به سال برخورد مي‌کنند و احساس گرمايي که شن‌ها به پا منتقل مي‌کنند لذتبخش است. تصور کنيد در يک روز عالي اين‌چنيني به ساحل رفته‌ايد و به افق خيره شده‌ايد و ناگهان... يک آدم لگويي غول‌پيکر مي‌بينيد!!؟

اين‌که در سواحل اشياء غيرعادي پيدا کنيد، چيز خيلي نامتعارفي نيست. البته بيشتر اوقات، اشيائي که يافت مي‌شوند چيزهايي مانند عينک آفتابي، يا شايد سطل‌هاي دور ريخته شده و بقاياي برخي گونه‌هاي دريايي هستند. ولي اشيائي که در ادامه از آن‌ها نام مي‌بريم، چيزهايي هستند که معمولاً کسي اصلاً انتظارش را ندارد در خطوط ساحلي بيابد. برخي از اين اشياء را آب کم‌کم از زير شن و ماسه بيرون آورده است و برخي ديگر فقط روي ساحل پديدار شده‌اند؛ بااين‌حال وجودشان در ساحل دور از ذهن آدمي است.

يک اسباب‌بازي به‌اندازه انسان


لگوها را معمولاً مي‌توان در فروشگاه‌هاي اسباب‌بازي و حتي موزه‌ها مشاهده کرد، ولي در ساحل معمولاً يافت نمي‌شوند، مگر آن‌که يک بچه بازيگوش آن را دور انداخته باشد. درهرحال، در سال 2012، در يکي از سواحل هلند، کارکنان ساحلي متوجه وجود چيزي شده‌اند که در فاصله‌ي نه‌چندان دور از ساحل شناور بود و پس از مشاهده دقيق مکان اين شيء بزرگ و رنگارنگ، آن را به ساحل آوردند و ديدند که اين شيء درواقع يک آدم لگويي بسيار بزرگ است. تا به امروز هيچ‌کس متوجه نشده است که اين لگو از کجا به ساحل آمده است، ولي اکنون آن را کنار دکه ساحل گذاشته‌اند تا همه بتوانند آن را ببينند.

گلوله‌هاي توپ مربوط به دوران جنگ داخلي آمريکا


مشخص است که گلوله‌هاي توپ جنگي نمي‌توانند روي آب شناور بمانند، بنابراين خدا مي‌داند که اين گلوله‌ها چگونه سر از يکي از سواحل ايالت کاروليناي جنوبي درآوردند. درمجموع هفده گلوله در اين ساحل پيدا شد و برخي از آن‌ها به دليل فرسايش و چسبيدگي به هم جوش خورده بودند. بااينکه از يک جوخه خواسته شد تا بيايند و گلوله‌ها را ببرند، ولي دو عدد از آن‌ها اکنون در مجموعه فورت مولتري نگهداري و به نمايش گذاشته شده‌اند.

جمجمه 10000 ساله گراز دريايي

از آنجايي‌که موجودات دريايي ناميرا نيستند، گاه پيش مي‌آيد که آب قطعاتي از اسکلت يا استخوان آن‌ها را به ساحل بياورد، ولي مطمئناً انتظارش را نداريم که کنار ساحل استخوان‌هاي چندهزارساله پيدا کنيم. موضوع آن است که با ذوب شدن هر چه بيشتر يخچال‌هاي طبيعي، فسيل‌هاي بيشتري از دل آن‌ها بيرون مي‌آيند و اين دقيقاً همان اتفاقي است که در نروژ افتاد. درواقع آب دريا جمجمه تقريباً 10000 ساله يک گراز دريايي را به يکي از سواحل اين کشور آورده بود و توانست اطلاعات ما را پيرامون مناطق يخچالي آن حوالي بالا ببرد.

بقاياي يک کشتي از دهه 30 ميلادي


تصويري که مي‌بينيد، صحنه‌اي از جزاير فالکلند در فيلم دزدان دريايي نيست، البته خيلي به آن شبيه است. اين کشتي وهم‌آور که به آن «ليدي ليز» مي‌گويند، آن‌قدر يکپارچه و سالم مانده بود که باعث تعجب افراد منطقه شد. ليدي ليز که فقط زنگ زده است و فرسايش ديگري در آن ديده نمي‌شود، پيش از آنکه طبيعت بتواند جانش را بگيرد و در حد غيرقابل تعميري تخريبش کند، به مدت 30 سال به‌عنوان کشتي حمل کالا خدمت کرده بود.

هواپيمايي مربوط به جنگ جهاني دوم


گويا اين روزها گلوله‌هاي جنگي تنها ابزاري نيستند که در سواحل پديدار مي‌شوند. هواپيمايي که در تصوير مي‌بينيد ميدآو هارلِک نام داشت و در سال 1942 در يک ساحل ولزي سقوط کرد. سپس در سال 2007 تقريباً به‌صورت سالم از دل شن بيرون آمد و براي کساني که اتفاقي رويش پا گذاشتند، به يک کشف تاريخي حيرت‌انگيز تبديل شد. موتورهاي اين هواپيما هنگام يک تمرين آموزشي در زمان جنگ دچار خطا شدند و بااينکه خلبان توانسته بود خودش را نجات دهد، هواپيما در اقيانوس غرق شد تا دهه‌ها بعد دوباره کشف شود.

يک چرخ فروشگاهي

معلوم نيست که چرا چيزهايي که در کنار ساحل پيدا مي‌شوند اصلاً توجيهي ندارند. درست است که خيلي دور از ذهن نيست کسي يک چرخ فروشگاهي را در ساحل يک شهر يا مقصد گردشگري شلوغ رها کند، ولي اين‌که آب چنين چيزي را از شن‌هاي ساحل آبردين کشور اسکاتلند بيرون بکشد ديگر خيلي عجيب است. با هيچ دليلي نمي‌توان توضيح داد که اين چرخ فروشگاهي از کجا يا چگونه به اين ساحل رسيده است (چراکه مي‌دانيم اين چرخ‌ها روي آب شناور نمي‌مانند)، ولي به‌هرحال به طريقي خود را به ساحل رسانده و گويا کاملاً سالم و قابل‌ استفاده هم هست.

جمجمه (تقلبي) يک اژدها (که آن ‌هم ساختگي است)


جمجمه بزرگ و 12 متري اين اژدها هنگامي‌که در يکي از سواحل انگليس يافت شد، احتمالاً ساحل گردان کاشفش را دچار گيجي فراواني کرده باشد. اين ساحل پرطرفدار، يعني ساحل ژوراسيک، خودش کلکسيون فسيل است و اصلاً به خاطر مجموعه فسيل‌هايش مشهور شده است؛ به همين دليل ديدن چنين پديده‌اي در آن عجيب‌تر و غيرواقعي‌تر مي‌شود. بااين‌وجود، شوربختانه بايد به طرفداران فسيل و داستان‌هاي تخيلي بگوييم که اين جمجمه تقلبي بود و گويا يکي از اشياء مورداستفاده در سريال بازي تاج ‌و تخت بوده است که مجسمه‌سازان و هنرمندان ماه‌ها به تکميل و شبيه‌سازي آن پرداخته بودند و سپس از اين ساحل سر درآورده بود.

شما چه چيزهاي عجيب ديگري را در سواحل ديده‌ايد؟ البته به غير از حجم زيادي از زباله که واقعا تاسف برانگيز است!

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره