باشگاه خبرنگاران/ نجات معجزه وار نوزاد ۱۷ روزه انگليسي که به سبب پريدن قطره شير به ريه هايش دچار سه ايست قلبي شد، توجه رسانه‌هاي اين کشور را به خود جلب کرد.
ماجرا از آنجا آغاز شد که «برتي اسپنسر» (Bertie Spencer) نوزاد ۱۷ روزه اهل شهر «لينکلن شر» انگليس، در تاريخ ۲۱ ژوئيه به هنگام خوردن شير دچار خفگي شد. مادر ۲۳ ساله او که «تونيچا» (Tonicha) نام داشت، متوجه شد نوزادش پس از نيم ساعت دچار کبودي شده است؛ از اين رو او را سريعا به بيمارستان منتقل کرد.
به نوشته ديلي ميل، تونيچا، مادر اين نوزاد و ديويد، پدر ۲۵ ساله او در آن لحظات تصور کردند که ديگر بايد با فرزندشان خداحافظي کنند. آنچه که براي اين کودک رخ داد، اين بود که شير به ريه او پريده بود و تنفس راحت را براي اين نوزاد متوقف کرده  و او را دچار سه ايست قلبي کرد.
اما به شکل معجزه آسايي، اين نوزاد و در زماني که تونيچا براي زنده ماندن او التماس مي‌کرد، نجات يافت.
پس از آن که اين نوزاد دچار ايست قلبي به مدت ۸ دقيقه شد، پزشکان توانستند قلب کوچک او را دوباره احيا کنند. او پس از آن دچار دو حمله قلبي ديگر شد که سه دقيقه به طول انجاميد. پرستاران به خانواده اين نوزاد گفتند آن‌ها نمي‌دانستند چه اتفاقي دارد مي‌افتد.
تونيچا، مادر اين نوزاد گفت: با وجود آنکه فرزندم در بيهوشي بود و نمي‌توانست آنچه را که من مي‌گويم بفهمد، من احساس کردم بايد با او صحبت کنم و بنابر اين اين کار را انجام دادم.
پس از آنکه تونيچا شروع به صحبت کردن با او کرد و از او خواست تا نميرد، ناگهان ضربان قلب او بازگشت.
تونيچا گفت: خيلي عجيب بود. به ياد دارم که به او مي‌گفتم «بجنب برتي، تو نمي‌تواني الان بميري».
او همانطوري که ضربان قلب او بازمي‌گشت، به صحبت کردن خود ادامه داد.
پس از آنکه وضعيت اين نوزاد به حالت ثبات درآمد و پس از گذشت شش ساعت، به بخش «آي سي يو» منتقل شد و پنج روز را در آنجا سپري کرد.
پزشکان پس از اين حادثه اعلام کردند که زنده ماندن اين نوزاد ۱۷ روزه به مانند معجزه است و او را يک «قهرمان» لقب دادند.
ديلي ميل در ادامه مي‌نويسد: تونيچا، مادر اين نوزاد که قبلا به عنوان مشاور خدمات مشتريان فعاليت داشت، گفته است پسر ۱۷ روزه اش، (برتي) پيش از اين حادثه، از «بازگشت اسيد به مري» (که در ميان مردم به نام تُرش کردن شايع است) رنج مي‌برد؛ مسأله‌اي که در ميان کودکان تازه متولد شده، امري شايع است. او گفت اين نوزاد اغلب پس از شير خوردن حالت مريضي داشت.
مادر اين نوزاد يک روز پيش از اين حادثه او را به پيش دکتر برده بود تا سينه او را معاينه کند؛ اما پس از معاينه پزشک مربوطه متوجه شده بود او از رفلکس نوزادي (که همان برگرداندن مايعات خورده شده است) رنج مي‌برد.
تونيچا، مادر اين نوزاد که يک دختر ديگر هم به نام «دارسي» دارد، گفت: شما هرگز تصور نمي‌کنيد چنين اتفاقي براي شما رخ خواهد داد. زماني که  در بيمارستان بوديم، به ياد دارم که داشتم فکر مي‌کردم اين اتفاق، به مانند چيز‌هايي است که شما در تلويزيون مشاهده مي‌کنيد. اما من فکر مي‌کنم خيلي خوش شانس هستم که برتي موفق شد. ما فکر نمي‌کرديم او بتواند زنده بماند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar