نماد آخرین خبر

کوله گردی؛ سفری ارزان و ماجراجویانه

منبع
بروزرسانی
کوله گردی؛ سفری ارزان و ماجراجویانه

دلتا/ حس ماجراجويانه را در خود بيدار کنيد چرا که راهي ارزان و پر از چالش‌هاي شيرين را پيش رو داريد.
به احتمال زياد در دوران کودکي خودتان را در يک سفر کوله گردي و ماجراجويانه تصور مي‌کرديد ولي احتمالا آرزويتان را فراموش کرديد يا فکر مي کنيد که اين رويا براي شما خيلي دور است کوله گردي يکي از قديمي‌ترين شيوه‌هاي سفر است که به دو بخش تقسيم مي‌شود کوله گردي (backpacking) و هيچهايک (hitchhike) با مجله دلتا همراه باشيد تا کوله خود را براي اولين سفر ماجراجويانه خود ببنديد.

همسفر
يکي از مهم‌ترين مواردي که در سفرهاي کوله گردي بايد به آن توجه کنيد، پيدا کردن يک همسفر با تجربه و به اصطلاح خوش سفر است. اينکه فردي همراهتان باشد که واقعا به اين نوع سفرهاي علاقمند باشد و البته تجربه هم داشته باشد يک نعمت بسيار بزرگ است.اما اگر کسي را پيدا نکرديد به هيچ وجه نگران نباشيد، شايد ۶۰% بک‌پکرها تنها سفر مي‌کنند و همسفرشان راهنماي سفر، نقشه و کتاب است.

کوله گردي (backpacking)
اين نوع از سفر کردن به ويژه در ميان جوانان از محبوبيت بسيار زيادي برخوردار است. کوله گردي واژه‌اي است که مقدار زيادي هيجان و ماجراجويي را در خود جاي داده است. البته اين واژه به معناي سفري ارزان و آسان هم هست، در اين سبک از سفر رفتن خبري از رزرو هتل‌هاي لوکس، مجلل نيست و کساني که به اين شيوه سفر مي‌کنند خود را براي سختي‌هاي شيرين مسير آماده کرده‌اند. کوله گردي يعني انتخاب خوابگاه‌هاي ارزان، استفاده از وسايل حمل و نقل عمومي و ديگر راه‌هايي که سفري ارزان و ساده را پيش روي شما قرار خواهند داد. پس اگر روزي تمام وسايل‌تان را در يک کوله‌پشتي جمع کرده و دل به جاده زديد، به شما کوله گرد مي گويند.

مهارت‌هايي که کوله گردي به شما اضافه مي کند
با بک‌پکينگ شما مهارت‌هايي را ياد مي‌گيريد که تا به حال در زندگيتان حتي به آنها توجه هم نمي‌کرديد. افزايش اعتماد به نفس از مهم‌ترين مزاياي اين نوع از سفر کردن است. باور بيشتري به توانايي‌ها و شايستگي‌‎ها از ديگر مزاياي کوله گردي است.با اين نوع از سفر کردن شما ياد مي‌گيريد با مشکلات رو به رو شده و خودتان آنها را مديريت کنيد. راه‌‌حل‌هاي خلاقانه بيابيد و از حل يک مشکل به تنهايي لذت ببريد. شما با رفتن به سفرهاي بک‌پکينک صبورتر خواهيد شد و آمادگي بيشتري براي مقابله با اتفاقات غيرقابل پيش بيني پيدا مي‌کنيد. 

غريبه‌ها در سفر
همچنين يکي از جذاب‌ترين بخش‌هاي اين نوع سفرها ، آشنايي با افراد مختلف و افزايش ارتباطات ميان فردي است. در سفرتان قرار است با آدم‌هاي غريبه زيادي برخورد کرده و از آنها چيزهاي مختلفي ياد بگيريد. پس مطمئن باشيد اين روش سفر تنها انتخاب سبکي متفاوت از سفر کردن نيست، اين شيوه از سفر قرار است نگاه شما را به زندگي عوض کرده، تجربيات تازه بسياري را در اختيارتان قرار داده و تحولات بسياري را در زندگيتان ايجاد کند.

کوله گردي همراه با بچه‌‌ها
اگر همراه خود بچه‌هاي قد و نيم‌قد مي‌بريد، تجربه‌ منحصر‌به‌فردي براي آنها فراهم کرده‌ايد. به اين ترتيب هم بچه‌ها با کوله گردي عاشق طبيعت مي‌شوند و هم شما از تجهيزات و لوازم مورد نياز بچه‌ها براي کوله گردي آگاه مي‌شويد.

مسير کوتاهي را انتخاب کنيد (مثل سه کيلومتر) و بعد از آن بايستيد و به گل‌ها، صخره‌ها، حيوانات و… نگاه کنيد.
با دادن کوله به بچه، خوداتکايي را به او بياموزيد.
چند اسباب‌بازي که در کوله جا مي‌شوند، براي بازي بچه‌ها بياوريد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره