نماد آخرین خبر

25 راز موفقیت در زندگی شخصی و حرفه‌ای‌ از زبان بزرگان جهان

منبع
يوکن
بروزرسانی
25 راز موفقیت در زندگی شخصی و حرفه‌ای‌ از زبان بزرگان جهان

يوکن/ اين‌که چند سال داريد، کجا زندگي مي‌کنيد يا به چه حرفه‌اي مشغول هستيد، مهم نيست زيرا يک چيز در بين تمام افراد يکسان است: تمايل به موفقيت. 

هر فرد تعريف متفاوتي از موفقيت دارد، در حالي‌که عده‌اي موفقيت را آرامش، داشتن خانواده‌ي خوب، همسر مهربان و والدين بخشنده مي‌دانند اما اغلب افراد موفقيت را کسب ثروت ، شهرت و قدرت تلقي مي‌کنند.

بدون توجه به تعاريف متفاوت، راه‌هاي زيادي براي رسيدن به موفقيت در زندگي وجود دارد. تجربه نشان مي‌دهد بهترين راه دست يابي به موفقيت، الگو گرفتن از افراد موفق و بزرگان جهان است.

رمز موفقيت در زندگي از نظر بزرگان
در ادامه قصد داريم 25 رمز موفقيت در زندگي و کسب و کار افراد موفق و بزرگان تاريخ را مرور کنيم:

1. همان کاري را که دوست داريد انجام دهيد
کاري که به آن علاقه داريد را پيدا کرده و انجام دهيد. اوپرا وينفري مي‌گويد: «وقتي متوجه مي‌شوي در مسير موفقيت قرار داري که با اشتياق کاري را انجام مي‌دهي حتي اگر هيچ پولي بابت آن دريافت نکني.»

وارن بافت ، مرد ثروتمند دنيا مي‌گويد: «تفاوت افراد موفق و افراد بسيار موفق در اين است که افراد خيلي موفق به خيلي از چيزها پاسخ منفي مي‌دهند.»2. فکرهاي بزرگ داشته باشيد
ميکل آنژ مي‌گويد: «خطري که ما را تهديد مي‌کند داشتن اهداف بلند و نرسيدن به آن‌ها نيست بلکه بيشتر ما به دنبال هدف‌هاي کوچک هستيم و به همان‌ها مي‌رسيم.»


3. در زندگي‌تان تعادل ايجاد کنيد
فيل نايت، مديرعامل شرکت نايک مي‌گويد: «در زندگي شخصي و حرفه‌اي هميشه جنگي ميان آرامش و آشفتگي است که هيچ يک پيروز نمي‌شود اما اين‌که بتوانيد آن‌ها را مديريت کنيد رمز موفقيت شما در زندگي است.»


4. از شکست نترسيد
هنري فورد مي‌گويد:

شکست فرصتي براي شروع دوباره است تا دفعه‌ي بعد با هوشمندي بيشتري عمل کنيد.


کالين ديويس: «مسير موفقيت و شکست شباهت زيادي به هم دارند.»

باب براون: «پشت زندگي هر فرد موفقي، سال‌هاي بدون موفقيت زيادي هست.»

5. اهل عمل باشيد
لئوناردو داوينچي مي‌گويد: «مدت‌ها قبل به اين نتيجه رسيدم افرادي که اهل عمل هستند به ندرت عقب مي‌ايستند تا به دست‌آوردي برسند، آن‌ها دست به کار مي‌شوند و به آن‌چه مي‌خواهند مي‌رسند.»

مارک کين مي‌گويد:

اولين قدم به سوي موفقيت زماني است که از اسارت در فضايي که در آن براي اولين بار خودش را شناخته دست بردارد.

6. با ديگران جدال نکنيد
تئودور روزولت، رئيس جمهور سابق آمريکا مي‌گويد:

مهمترين عامل در موفقيت اين است که طرز برخورد با مردم را ياد بگيريد و از درگيري اجتناب کنيد.

7. زمان بيشتري را با افراد موفق سپري کنيد
حتما قبول داريد افرادي که با آن‌ها ارتباط داريم روي زندگي و طرز فکر ما تاثير مي‌گذارند. براي رسيدن به موفقيت وثروت، سعي کنيد با کساني وقت بگذرانيد که موفق و ثروتمند هستند.

استيو سيبلد مي‌گويد: «مقدار زيادي از ارزش شما توسط نزديک‌ترين دوستان‌تان نشان داده مي‌شود. وقتي با افراد موفق در ارتباط باشيد، فکرتان باز مي‌شود و تمام محدوديت‌هاي ذهن‌تان درمورد پول از بين مي‌رود. حقيقت اين است که ميليونرها نسبت به قشر متوسط جامعه طرز فکر متفاوتي درباره‌ي پول دارند.»

8. توانايي‌هاي خود را باور کنيد
والتر ديزني مي‌گويد:

اگر بتواني چيزي را تصور کني، حتما مي‌تواني آن را به نتيجه برساني.

او مي‌گويد: «وقتي روياهاي ما محقق مي‌شوند که شجاعت دنبال کردن آن‌ها را داشته باشيم.»

9. نگرش مثبت داشته باشيد
توماس جفرسون مي‌گويد: «هيچ چيز نمي‌تواند فردي با نگرش مثبت را از رسيدن به هدفش بازدارد و هيچ چيز هم به کمک انساني با نگرش منفي نمي‌آيد.»


10. شجاعت پيروي از قلب‌تان را داشته باشيد
استيو جابز مي‌گويد:

بايد شجاعت پيروي از قلب و بصيرت خود را داشته باشيد، زيرا آن‌ها مي‌دانند شما مي‌خواهيد به چه کسي تبديل شويد، مابقي چيزها ارزشي ندارند.

استيو جابز در ادامه مي‌گويد: «اغلب مردم فکر مي‌کنند موفقيت يعني پاسخ مثبت به هر چيزي و فکر کردن درمورد آن است، اما تمرکز واقعا چنين معني‌اي را نمي‌دهد. تمرکز يعني انجام يک کار و نه گفتن به تمام ايده‌هاي خوب ديگري که وجود دارد.»

11. سخت تلاش کنيد
جي سي پني مي‌گويد: «اگر نخواهيد بيشتر از توان يک فرد معمولي تلاش کنيد هرگز به موقعيت‌هاي بالا دست پيدا نخواهيد کرد.»


12. هرگز دلسرد نشويد
آبراهام لينکلن مي‌گويد: «اجازه ندهيد دلسردي بر شما غلبه کند، مطمئن باشيد که در نهايت به موفقيت مي‌رسيد.»

توماس اديسون مي‌گويد:

من هيچ اشتباهي نداشتم. تنها 10 هزار راه را امتحان کردم که به نتيجه نرسيدند.

13. عزم راسخ داشته باشيد
کلنل سندرز مي‌گويد: «بعد از اين‌که تصميم گرفتم به آن‌چه مي‌خواهم برسم، ديگر نه زمان، نه نيروي کار و نه پول نتوانست جلوي من را بگيرد که به بهترين چيزي که مي‌خواهم برسم. تا امروز اين کار را انجام داده‌ام و با آن به موفقيت خواهم رسيد. مي‌دانم.»

14. از منطقه‌ي امن خود بيرون بياييد
وقتي در منطقه‌ي امن و راحتي هستيم هيچ موفقيت بزرگي حاصل نخواهد شد. بيشتر مردم نگران امنيت خود هستند، اما يادتان باشد امنيت براي افراد شکست‌خورده است.

جک دورسي، مديرعامل توييتر:

 موفقيت تصادفي به دست نمي‌آيد.15. هرگز نااميد نشويد
اغلب موفقيت‌هاي بزرگ با همان تلاش اول به دست نيامده‌اند. گاهي هرچقدر هم تلاش مي‌کنيم به نتيجه دلخواه نمي‌رسيم اما اين بدين معنا نيست که اين کار نشدني است زيرا ممکن است روش‌مان اشتباه باشد، اگر آنقدر ساده بود که هرکسي از پس‌اش برمي‌آمد ديگر فرصتي براي شما باقي نمي‌ماند.

16.موفقيت نزديک‌تر از آني است که فکر مي‌کنيد
همان زماني که از انجام کاري خسته شده و مي‌خواهيد آن را رها کنيد، تنها چند قدم با موفقيت فاصله داريد. واقعيت اين است، هرچه به موفقيت نزديک‌تر شده و ادامه مسير سخت‌تر مي‌شود بيشتر به رها کردن هدف وسوسه مي‌شويم.

17. با تعهد پيش برويد
چقدر به اهداف خود تعهد داريد؟ براي رسيدن به اهداف‌تان چه کارهايي انجام مي‌دهيد؟ اگر به هدف خود متعهد باشيد، انگيزه خود به خود به وجود مي‌آيد.

18. روي هدفتان تمرکز کنيد
روي همان کاري که دوست داريد تمرکز کنيد نه چيزهايي که از آن مي‌ترسيد. به خودتان بگوييد: «همان چيزي که به آن فکر مي‌کنم بايد اتفاق بيفتد.»

آنتوني رابينز مي‌گويد: «اغلب مردم با تمرکز روي چند هدف در يک بازه زماني، براي هدفي که مي‌توانند در يک سال به آن برسند بيشتر از ده سال وقت مي‌گذارند.»

بروس لي:

 يک جنگجوي موفق، فردي متوسط است با تمرکزي همانند ليزر.

 
گوته: «دست‌يابي به چيزهايي که اهميت زيادي دارند را هرگز به خاطر رسيدن به چيزهايي که کمتر اهميت دارند، رها نکنيد.»


19. در زمان حال زندگي کنيد
شما مي‌توانيد هر اتفاقي را در زمان حال کنترل کنيد، به شرط اين‌که به آينده و آن‌چه ممکن است رخ دهد فکر نکنيد. اين نوع نگرش باعث مي‌شود بدون توجه به سختي شرايط روي حال تمرکز کرده و مشکلات موجود را برطرف کنيد.

النور رزولت:

آدم‌هاي بزرگ درباره ايده‌ها حرف مي‌زنند، آدم‌هاي معمولي درباره اتفاقات و آدم‌هاي کوچک درباره افراد.

20. با گام‌هاي کوچک، به سمت جلو حرکت کنيد
هرگز توقف نکنيد. قطعا ماندن در وضعيت فعلي و پيشرفت نکردن در زندگي شخصي يا کاري به مرور روحيه‌تان را تضعيف مي‌کند.

هر روز يک گام کوچک به سمت هدف خود برداريد، به عقيده‌ي کايزن، متخصص کسب و کار ژاپني، پيشرفت‌هاي کوچک روزانه در نهايت به موفقيت‌هاي بزرگ منجر مي‌شود.

21. تصميمات سريع اتخاذ کنيد
ژنرال ويليام شرمن مي‌گويد:

برنامه خوبي که امروز اجرا شود خيلي بهتر از برنامه کامل فردا خواهد بود.

22. به رقبا توجه کنيد
رقباي خود را در نظر بگيريد اما بيشتر از آن روي کاري که در حال انجامش هستيد تمرکز کنيد. هنگام توجه به رقبا بايد بدانيد که همه چيز از يک فاصله‌اي به بعد کامل و عالي به نظر مي‌رسد، حتي زمين هم از فاصله دور آرام و ساکت ديده مي‌شود.


23. لبخند بزنيد
هميشه بهانه‌اي براي لبخند زدن داشته باشيد. زندگي شانس بزرگي است که به شما داده شده و هيچ فرصتي براي غصه خوردن نيست.

24. به نتيجه فکر نکنيد
اگر در زندگي با هيجان و اشتياق به دنبال تجربه چيزهاي جديد باشيد، انگيزه همانند سوخت به شما انرژي خواهد داد، اما اگر فقط به نتيجه فکر کنيد انگيزه چيزي همانند آب و هوا مي‌شود که با طوفان سختي‌ها از بين مي‌رود. به هر آن‌چه در مسير زندگي ياد مي‌گيريد فکر کنيد و به مقصد توجه نداشته باشيد.

25. از تخيل خود استفاده کنيد
لس براون مي‌گويد:

 بيشتر ما در روياهايمان زندگي نمي‌کنيم زيرا در زمان حال، در ترس‌هاي زندگي‌مان غرق شديم.

براي رها شدن از افکار منفي از تخيل خود استفاده کنيد. وقتي همه چيز خوب پيش مي‌رود ناخودآگاه سرشار از انرژي مثبت مي‌شويد، اما وقتي با مشکلي مواجه مي‌شويد بايد انرژي بيشتري داشته باشيد.

پس حالا متوجه شديد تکرار عبارات منفي مانند «من از کارم متنفرم» چه تاثير مخربي روي روحيه‌تان مي‌گذارد، در حالي‌که مي‌توانيد با تخيل مثبت از سخت‌ترين موانع گذر کنيد و در خسته‌کننده‌ترين شغل هم چيزهاي ارزشمندي ياد بگيريد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره