نماد آخرین خبر

توشن، دریاچه ای رویایی در سرزمین خیالی النگدره گرگان

منبع
لست سکند
بروزرسانی
توشن، دریاچه ای رویایی در سرزمین خیالی النگدره گرگان

لست سکند/ در جنوب شهر گرگان، در دهستان انجيرآب و در دامنه کوه توشن، روستايي با طبيعت زيبا قرار دارد. درياچه توشن يا آب‌بندان، با ارتفاع 250 متر از سطح دريا و 300 متر طول در حاشيه جنوبي اين روستاي سرسبز واقع شده است. اين درياچه در واقع يک سد خاکي تاريخي‌ست که آب آن از چشمه دوبرار در نزديکي جنگل النگدره تامين مي‌شود و سه طرف آن‌را جنگل و مرتع فراگرفته است؛ قرارگيري اين درياچه در کنار مناطق جنگلي النگدره، ماهيان رنگارنگ در آب‌هاي شفاف آن، نزديکي به شهر گرگان و... اين جاذبه ديدني را به يکي از مقاصد پرطرفدار تبديل کرده است. 


فصل پاييز اين درياچه براي کساني که عاشق منظره‌هاي متفاوت و رنگارنگ هستند بي‌نظير است. هواي پاييز تا آبان بسيار عالي است و درختان هنوز به خواب زمستاني فرو نرفته‌اند؛ برگ‌هاي آن‌ها به رنگ‌هاي زرد و سبز و قهوه‌اي و قرمز تابلويي مي‌سازد که فقط از نقاش طبيعت بر مي آيد. البته فعلا سفر به اين منطقه را به دليل بحران کرونا به هيچ وجه توصيه نمي‌کنيم.


درياچه توشن گرگان مکاني است که بايد با جان و دل ببينيد و از آن مراقبت کنيد. اين درياچه در عين اين که محيط فوق‌العاده زيبا و کم‌نظيري دارد، بسيار هم به شهر نزديک است و دسترسي به آن فوق‌العاده ساده است. هر وقت دل‌تان گرفت مي‌توانيد سوار ماشين شويد و نهايتا نيم ساعت بعد در کنار منظره‌ي چشم‌نواز آن به آرامش برسيد. البته پس از يرطرف شدن بحران!

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره