نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
  2. برگزیده
دیدنی-خواندنی

اقدام متفاوت روزنامه‌نگاری که به خاطر چهره متفاوت‌اش مسخره شد

منبع
يک پزشک
بروزرسانی

يک پزشک/ متاسفانه در قرن ۲۱ و در عصر شبکه‌هاي اجتماعي، توجه بيشتر کاربران به صورت زيباي ظاهر و نه سيرت زيبا جلب مي‌شود. در اينستاگرام اگر برويد، تکراري‌ترين و نابخردانه‌ترين عکس- کپشن‌ها اگر از سوي سلبريتي‌ها با صورت و اندام زيبا باشند، بيشترين لايک و کامنت را دريافت مي‌کنند و در مقابل سنجيده‌ترين کپشن‌ها و طرح‌ها ممکن است، توجه کسي را جلب نکنند.

سال پيش روزنامه‌نگاري به نام مليسا بليک، وقتي براي CNN يک مطلب ضدترامپ نوشت، هدف حمله ترول‌هاي اينترنتي قرار گرفت. آنها به خاطر ظاهرش، از او با الفاظي ناشايست مانند نهنگ ياد کردند.

اين روزنامه‌نگار ۳۹ ساله مقيم ايلينويز يک بيماري نادر به نام سندرم فريمن-شلدون دارد. در اين سندرم، مفاصل بدن دچار بدشکلي مي‌شوند و سر و صورت هم ناهنجار مي‌شود.

شايد اگر هر کسي جاي خانم بليک بود و اين حجم کامنت استهزاآميز دريافت مي‌کرد، ديگر عکسي از خود در اينترنت نمي‌گذاشت و يا در بهترين شرايط به مستعارنويسي رو مي‌آورد.

اما خانم بليک تصميم گرفت که شجاع باشد، او يک سال تمام ، يعني دقيقا ۳۶۶ روز سلفي‌هايي از خود با ژست‌هاي مختلف، در اينترنت گذاشت و الهام‌بخش جامعه به خصوص بيماران و نيز کساني که صرفا ظاهرا متفاوت دارند، شد.


      

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره