نماد آخرین خبر

به اولین موزه شادی جهان خوش آمدید!

منبع
لست سکند
بروزرسانی

لست سکند/ به موزه شادي خوش‌آمديد، يک موزه کوچک در مورد چيزهاي بزرگ زندگي. اين موزه هشت اتاقه که در کپنهاگ، دانمارک واقع ‌شده است، بازوي عمومي جديد موسسه تحقيقات شادي است - يک اتاق فکر به تئوري و شادي اختصاص داده‌شده. دانمارک به‌عنوان يکي از شادترين کشورها در جهان شناخته‌شده است. بااين‌حال  اين موزه شمارا به موضوعات جهاني شادي، کيفيت زندگي و رفاه نزديک مي‌شود.

بازديدکنندگان از موزه بسياري از نمايشگاه‌هاي تعاملي را پيدا مي‌کنند. هر اتاق به رويکرد خاصي براي مطالعه شادي اختصاص‌يافته است. در نمايشگاه شادي سوالاتي در مورد نقش انتخابات و توليد ناخالص داخلي در تعيين شادي ملي مطرح مي‌شود. در اتاق «تاريخچه شادي»، بازديدکنندگان مي‌توانند با فلسفه‌هاي شادي از زمان ارسطو تا عصر روشنگري آشنا شوند. با آگهي‌هاي تبليغاتي تجاري که نويد شادي مي‌دهند، مي‌توان در روابط بين مصرف‌گرايي، سرمايه‌داري و شادي منعکس شود.

برخي از نمايشگاه‌هاي موزه شامل برداشت‌هاي شخصي بازديدکنندگان از شادي است. آيا مي‌توانيد تعيين کنيد که کدام نيمه از دهان موناليزا لبخند مي‌زند؟ اگر يک کيف پول پيدا کنيد چه مي‌کنيد؟ شادي را چگونه تعريف مي‌کنيد؟ موزه شادي از بازديدکنندگان خود مي‌خواهد که در سطح تفکرات خود در اين تست‌ها شرکت کنند و يادداشت‌هايي را که با خاطراتي شاد به يادگار مانده ان را نشان مي‌دهد اين مأموريت موفق آميز بوده است. مايک ويکينگ، رييس موسسه تحقيقات شادي ، درباره مأموريت موزه مي‌نويسد:  اميد ما اين است که ميهمانان کمي عاقل‌تر، شادترشوند و کمي بيشتر ترغيب شوند که دنيا را به مکاني بهتر تبديل کنند.

بازديدکنندگاني که به موزه مي‌روند نيز با درک بهتري از "شادي و شادي شمال اروپا" به اينجا خواهند رفت. دانش آموزان مي‌توانند به کشور خود بازگردند. فراتر از نکات فني ماليات‌ها و خدمات اجتماعي حاصله ، بازديدکنندگان فرصتي خواهند داشت تا بتوانند هزينه‌هاي اضافي را بپذيرند ، hygge  يک کلمه دانمارکي است که احساس زيباي آرامش را توصيف مي‌کند. موزه شادي اميدوار است اين کار باعث ايجاد احساس شادي بازديدکنندگان موزه شود.

موزه شادي در کپنهاگ، دانمارک يک موزه کوچک است که به تئوري و عملکرد شادي، رفاه و کيفيت زندگي اختصاص داده‌شده است.

اين موزه که توسط موسسه تحقيقات شادي تاسيس شده‌است، مفهوم کلمه دانمارکي    hygge (احساس زيباي آرامش ) را براي مخاطبان گسترده‌تر به ارمغان مي‌آورد. ديگر ويژگي‌هاي "شادي و شادي شمال اروپا" در اين نمايشگاه کشف‌شده ‌است.
اين موزه هشت نمايشگاه دارد ازجمله دو نمايشگاه که به  "سياست شادي" و "تاريخ خوشحالي" اختصاص‌يافته است. اين موزه در مورد اينکه آيا "توليد ناخالص ملي بر شادي ملي تأثير مي‌گذارد" سؤال مي‌کند.

آيا مي‌دانستيد که ارسطو يکي از اولين فيلسوفان شادي بود؟ نويسندگان روشنفکر هم اغلب معناي شادي را در نظر مي‌گرفتند . شما مي‌توانيد کتاب‌هاي آن‌ها را در موزه مشاهده کنيد.نمايشگاه‌ها مي‌توانند تعاملي باشند، مانند آزمايش اعتماد در مورد کيف پول گمشده. همچنين از بازديدکنندگان خواسته مي‌شود تعاريف خود را از شادي ارائه دهند.

تعريف شما از شادي چيست؟ بنيان‌گذاران موزه اميدوارند که با اين کار بتواند کمي بيشتر لذت در دنيا ايجاد کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره