نماد آخرین خبر

چرا اربعین نشانه مومن بودن است؟

منبع
ايسنا
بروزرسانی
چرا اربعین نشانه مومن بودن است؟

ايسنا/ آيت الله محمد جواد فاضل لنکراني در سخناني با اشاره به اينکه اربعين لبيک گفتن به امام حسين عليه السلام است، گفت: روايت معروفي از امام حسن عسکري(عليه‌السلام) که مي‌فرمايد يکي از علائم مؤمن زيارت اربعين است، البته اين را دوجور مي‌توان معنا کرد.

وي افزود: نوع اول همين معناي ظاهري آن؛ رفتن به زيارت امام حسين(عليه‌السلام) در روز اربعين است. بعضي از بزرگان احتمال داده‌اند که مُراد خواندن و قرائت زيارت اربعين است، حالا هر کدام که باشد قدر جامعش اين است که شيعه مؤمن مسلمان بايد به اربعين امام حسين(عليه‌السلام) يک توجه ويژه داشته باشد.

يک مصداق از توجه ويژه اين است که در هر شهري که هستيم اقامه عزا و سوگواري کنيم. يک مصداق ديگر آن؛ رفتن به زيارت امام حسين(عليه‌السلام) است. مصداق بالاتر پياده‌روي آن هم از فاصله‌هاي دور براي زيارت امام حسين(عليه‌السلام) است که بالخصوص در مورد زيارت امام حسين با پاي پياده در روايات خيلي سفارش شده است.


 آنچه مهم است و انسان از اين روايت مي‌فهمد اين است که شيعه بايد به اربعين امام حسين(عليه‌السلام) يک توجه ويژه داشته باشد، اگر اربعين بيايد و برود، اين فرد نه توجهي داشته باشد و نه عزاداري خاصي کند، نشان از ضعف در شيعه بودن او است. پس اصل اين مطلب بايد مورد توجّه همه شيعيان حضرت قرار گيرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar