نماد آخرین خبر

کاهش وزن ۱۰۰ کیلوگرمی پدر آمریکایی

منبع
روزياتو
بروزرسانی

روزياتو/ تصويري که در بالا مي بينيد متعلق به يک راننده آمريکايي به نام کدريک بارت ۴۶ ساله است که سه فرزند دارد و تا کنون بارها و بارها به خاطر چاقي اش نتوانسته به درستي در خواب تنفس کند و از خواب بيدار شده. او که از ۹ سالگي در گروه افراد چاق جاي گرفت به اين واسطه حسابي اعتماد به نفس خود را از دست داد و به خاطر همين وزن بالا نيز چندين مرتبه مورد آزار و اذيت همکلاسي هايش قرار گرفت.

کدريک که در سنين ابتدايي جواني اش هم در زمينه مربيگري فوتبال و واليبال فعاليت کرده مي گويد هيچ کنترلي روي غذا خوردنش نداشته و از پيتزا و چيپس و شکلات گرفته تا نوشابه هرچيزي را مي بلعيد. به همين خاطر نيز وزن او به يکباره به ۲۰۹ کيلوگرم رسيد و ديگر تيشرت هاي ۵ اکس لارج مي پوشيد.

او تعريف ميکند که هميشه وقتي همراه با خانواده اش به رستوران مي رفته براي نشستن روي صندلي مشکل داشته و به خاطر وزن بالايش از بسياري سرگرمي هاي روزمره آدم هاي معمولي محروم بوده است و کيفيت زندگي اش بسيار پايين بوده است.

وزن بالاي کدريک بيماري هاي زيادي را هم در او به وجود آورد که از قطع تنفس در خواب گرفته تا کلسترول و کبد چرب را شامل مي شود. کدريک که به خاطر بيدار شدن هاي پي در پي اش در خواب نگران بوده مبادا در خواب بميرد و ديگر نتواند همسر و سه فرزندش را ببيند تصميم مي گيرد وزنش را پايين بياورد.

يک کارشناس خواب نيز بعد از بررسي وضعيت اين پدر ميانسال تاکيد کرد که او هر شب به خاطر مشکل تنفسي تا ۱۵۰ مرتبه از خواب بيدار مي شده و براي تنظيم جريان هواي ورودي به بدنش از دستگاه هاي کمکي استفاده مي کرده است.

در اوت ۲۰۱۸ کدريک تصميم مي گيرد که يک دوره ۶ ماهه ارزيابي روانشناسي را پشت سر بگذارد و مشاوره هاي لازم براي انجام جراحي اسليو را دريافت نمايد. اين جراحي در آوريل سال ۲۰۱۹ انجام شد و سايز معده کدريک حدود ۸۵ درصد کاهش پيدا کرد و به اندازه يک تخم مرغ درآمد.

حالا کدريک به تناسب اندام دلخواهش رسيده و مي گويد از زماني که اين جراحي را انجام داده زندگي اش به کلي متحول شده است. او تقريبا ۱۰۰ کيلوگرم وزن کم کرد و اکنون مي تواند پيراهن هاي اکس لارج را بپوشد.

کدريک شب ها هم خواب راحتي دارد و ديگر از خواب بيدار نمي شود. او حتي ميتواند در فعاليت هايي شرکت کند که تا پيش از اين بخاطر وزن بالايش از آنها محروم بود (دوچرخه سواري، پياده روي و ورزش هاي ديگر).

کدريک مي گويد:
من به غذا اعتياد پيدا کرده بودم و اين اعتياد داشت مرا مي کشت. اگر به همان سبک زندگي سابقم ادامه ميدادم الان خانواده ام در حال دفن کردن من بودند. به جايي رسيده بودم که وقتي همسرم سايز کمرم را مي پرسيد تا برايم هديه بخرد خجالت مي کشيدم. آخرين شوک زماني به من وارد شد که فهميدم اگر ديابت بگيرم و مجبور شوم انسولين تزريق کنم مجوز رانندگي ام را از دست مي دهم. داشتم بازي را مي باختم و اين شد که تصميم گرفتم سلامتي ام را پس بگيرم.


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره