نماد آخرین خبر

سوپر استارهایی که نقاش هم هستند!

منبع
خراسان
بروزرسانی
سوپر استارهایی که نقاش هم هستند!

خراسان/ شايد باور نکنيد که برخي از هنرمنداني که آن‌ها را در شاخه بازيگري، کارگرداني و... مي‌شناسيد، نقاش‌هاي خوبي هستند. برخي از اين ستاره‌ها، نمايشگاه نقاشي برگزار مي‌کنند و برخي مجموعه‌هاي بزرگي دارند. در ادامه به معرفي برخي از آن‌ها مي‌پردازيم.
 
جاني دپ
باور مي‌کنيد ستاره مجموعه فيلم‌هاي سينمايي «دزدان دريايي کارائيب» يک نقاش درجه‌يک باشد؟ او يکي از علاقه‌مندان ژان‌ميشل باسکيت، نقاش معروف آمريکايي آفريقايي‌تبار است.

 

جاني‌دپ مجموعه ارزشمندي از آثار اين نقاش را طي ۲۵ سال جمع‌آوري کرد که بخشي از آن‌ها را در حراج بزرگ کريستيز ۲۰۱۶ در لندن، به‌فروش گذاشت. او در نقاشي هم تحت‌تاثير سبک اين هنرمند است. نقاشي‌هاي او بيشتر در مورد افرادي است که از آن‎ها الهام مي‌گيرد؛ از مارلون براندو گرفته تا همسر سابقش.
 
سيلوستر استالونه 
سيلوستر استالونه، بازيگر فيلم‌هاي معروف «راکي» و «رمبو»، يک نقاش ماهر است. او در گفت‌و‌گويي درباره نقاشي گفته است: قبل از بيان کلمات فيلمنامه هايم، از نقاشي به عنوان روشي براي تجسم افکار خود يا حتي شخصيت‌هاي فيلم استفاده مي‌کنم.
 

جالب اين‌که او ادعا دارد مهارت او در نقاشي خيلي بهتر از بازيگري است! استالونه تابه‌حال آثار خود را در نمايشگاه‌هاي متعددي مانند موزه هنر‌هاي مدرن نيس فرانسه و موزه دولتي روسيه در سن‌پترزبورگ، به نمايش گذاشته است.
 
جيم کري
ستاره فيلم سينمايي «ماسک» يک نقاش حرفه‌اي است. شايد عجيب باشد، اما جيم کري به شدت عاشق نقاشي کارتوني است و فعاليتش در چندسال گذشته، به نقاشي‌هاي منتقدانه از ترامپ، رئيس‌جمهور آمريکا، متمرکز است.
 

او در يک مستند کوتاه به نام «جيم کري: من به رنگ احتياج داشتم»، به توصيف رابطه خود با هنر مي‌پردازد و اضافه مي‌کند: من نمي‌دانم نقاشي چه چيزي به من مي‌آموزد. فقط مي‌دانم که اين هنر مرا آزاد مي‌کند، عاري از آينده، عاري از گذشته، عاري از پشيماني و عاري از نگراني.
 
حميد جبلي
هنر‌هاي حميد جبلي را به سختي مي‌توان در يک زمينه خاص طبقه‌بندي کرد. او بازيگر و صداپيشه خوبي است. عکاسي مي‌کند و البته دست پرتوان و هنرمندي در نقاشي دارد. جبلي آبان‌ماه سال گذشته نمايشگاه نقاشي «رستم و ديو و آشنايان» را در شيراز برپا کرد که در آن ۲۰ تابلوي نقاشي او به نمايش گذاشته شد.

 
آثار اين نمايشگاه، اکريليک روي بوم و فضاي آن‌ها نزديک به نقاشي قهوه‌خانه‌اي بود. حميد جبلي دوسال قبل از «رستم و ديو و آشنايان»، نمايشگاه نقاشي ديگري به‌نام «کابوس‌هاي شيرين» را برپا کرد.
 
داريوش مهرجويي

کارگردان خاص سينماي ايران، داريوش مهرجويي، هم يک نقاش است. او هفته پيش نمايشگاه نقاشي خود را در يک گالري افتتاح کرد و آثار جديدش را در اين نمايشگاه به نمايش گذاشت.

 
نوجوان بود که به سراغ آموختن نقاشي رفت و در کنار پرداختن به سينما از نقاشي هم غافل نشد. اين چنين بود که کارگردان خالق چهره‌هاي به‌يادماندني سينما، خالق پرتره‌هاي نقاشي هم شد. او مدعي است که در نقاشي از هيچ الگويي تبعيت نمي‌کند و آثارش در اين زمينه زاده فضاي ذهني و ناخودآگاه اوست.
 
پارسا پيروزفر
پارسا پيروزفر چهره معروف سريال قديمي دهه هفتادي «در پناه تو» که اين روز‌ها با فيلم سينمايي «بي‌حسي موضعي» در اکران آنلاين، مهمان خانه‌هاي مردم است، به صورت آکادميک نقاشي را دنبال کرد.
 

او تحصيلات دانشگاهي خود را در رشته نقاشي در دانشکده هنر‌هاي زيباي دانشگاه تهران ادامه داد و داستان‌هاي مصوري با تصويرگري خودش خلق کرد که تاکنون به چاپ نرسيده است. او مجسمه‌سازي را نيز دنبال مي‌کند و هرازگاهي آثار خود را در حوزه نقاشي، با مخاطبان در صفحه شخصي‌اش به اشتراک مي‌گذارد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره