نماد آخرین خبر

ندای «هَلْ مِنْ ناصِرٍ يَنْصُرُنيِ» امام حسین(ع) دیگر بی پاسخ نمی‌ماند

منبع
تسنيم
بروزرسانی
ندای «هَلْ مِنْ ناصِرٍ يَنْصُرُنيِ» امام حسین(ع) دیگر بی پاسخ نمی‌ماند

تسنيم/ حجت‌الاسلام محمد سعيدي‌آريا استاد حوزه علميه و کارشناس مسائل ديني با اشاره به ايام اربعين حسيني گفت: امام حسين عليه‌السلام و جرياني که امروز در اربعين شاهد هستيم، در ايجاد تمدن عظيم الهي در عصر ظهور نقش ويژه‌اي دارد. امروز پديده‌اي به نام اربعين وجود دارد که مردم را از اقصي نقاط عالم با تمدن‌ها و قوميت‌هاي متفاوت به سوي خود مي‌کشاند، اما همۀ آنان يک محور دارند و آن سلام بر مولايمان امام حسين عليه‌السلام است.

اين استاد حوزه علميه افزود: نداي مظلوميت سيدالشهداء عليه‌السلام به گونه‌اي است که تمام قلوب مطهر را متوجه خود مي‌کند؛ دگر هيچ محدوديتي برايش وجود ندارد و همه به طرف ايشان مي‌شتابند.

اين کارشناس مسائل ديني خاطرنشان کرد: وقتي نداي حق از گلوي مبارک امام حسين عليه‌السلام مي‌آيد که  «هَلْ مِنْ ناصِرٍ يَنْصُرُنيِ»، ممکن است در زماني بدون پاسخ بماند، اما اين ندا براي تمام تاريخ از اول تا آخر است، آيا کسي هست که طالب حق باشد و در مسير قدم بردارد و مرا ياري کند؟

«هر زماني کسي اراده کند مي‌تواند دنباله رو حق باشد، امروز اين فضا ايجاد شده و بايد نقش امام حسين در برپايي امر ظهور را را مورد بررسي قرار دهيم و کشف کنيم.»

به گفتۀ وي، امروز استبدادها و استکبارهاي جهاني از فرياد يا لثارات الحسين مي‌هراسند، وجهۀ مشترک نداي ضد ظلم بودن «يا حسين» و اين در دنيا نمايان است؛ با همين پرچم است که مولايمان امام زمان(عج) ظهور خواهند کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره