نمناک/ اقيانوس ها محل زندگي عجيب ترين موجوداتي هستند که بشر آن ها را شناخته است که در اين ميان برخي از ماهي ها با شکل و ظاهري متفاوت تر از ديگر موجودات توجه بيشتري را به خود جلب مي کنند. در اين قسمت جذاب از سرگرمي آخرين خبر قصد داريم دقايقي شما را به دنياي شگفت انگيز زير آب ببريم و به معرفي همين عجيب ترين ماهي هاي دنيا بپردازيم.

 
1- ماهي دندان نيش
ماهي دندان نيش به دليل دندان هاي تيز و نامتناسبي که دارد، بسيار ترسناک است و در اعماق دريا زندگي مي کند. اين ماهي چشمان کوچکي دارد که بالاي سرش قرار گرفته است. علي رغم ظاهر ترسناک، ماهي دندان نيش براي انسان خطري ندارد. زيستگاه اين ماهي حدود 5000 متر زير دريا است و از نور وحشت دارد. بنابراين تنها زماني که نزديک سطح آب ديده مي شود، شب ها است.


2- ماهي عجيب whitemargin stargazer
اين ماهي همچنين به عنوان ماهي با چشم بيرون زده نيز شناخته مي شود و معمولا تا سر در شن و ماسه کف اقيانوس يا گل هاي کف دريا دفن شده است و فقط چشم و دهانش مشخص مي باشد. او از اين ويژگي براي صيد طعمه هاي خود براي غذا استفاده مي کند. عجيب ترين نکته در مورد اين موجود اين است که مي تواند به موجودات دريايي ديگر شوک هايي تا 50 ولت تخليه کند.


3- زمرد ماهي کله گوسفندي
اين ماهي توانايي شگفت انگيزي در تغيير جنسيت دلخواهش را دارد. زمرد ماهي کله گوسفندي چانه اي گرد و گوشتالو دارد و گونه آن معمولا در اطراف آب هاي آسيا و به طور خاص در اطراف آب هاي کره، ژاپن و چين جنوبي يافت مي شود.


4- ماهي آرواره دار
ماهي آرواره دار از لحاظ توليد مثلي عجيب است. ماهي آرواره دار ماده تخمگذاري مي کند و گونه نر، تخم هاي گذاشته شده را بارور کرده و براي تلقيح در دهان ماده قرار مي دهد. پس از گذشت يک الي دو هفته، ماهي آرواره دار ماده ، بچه ماهي ها را از دهانش خارج مي کند. ماهي آرواره دار به طور طبيعي تا 10-12 سانت رشد مي کند.


5- عقرب ماهي منگوله اي
عقرب ماهي منگوله اي، گوشت خواري است که حداکثر طول آن 36 سانتي متر مي باشد. اين موجود داراي تيغ هاي سمي است. زماني که شناگران در آب هاي کم عمق شنا مي کنند، ممکن است به طور تصادفي روي عقرب ماهي منگوله اي قدم بگذارند که در نهايت منجر به آسيب دردناک آنان شده که مرگ را به همراه دارد.


6- قورباغه ماهي
قورباغه ماهي هرازگاهي مي تواند مانند آفتاب پرست تغيير رنگ دهد اما با اين وجود تغيير رنگ او چندين هفته طول مي کشد. قورباغه ماهي همانند ماهي هاي ديگر از دم خود براي شنا استفاده نمي کند و بادکنک شنا ندارد. در عوض، آن ها از رانش فوراني براي حرکت در آب استفاده مي کنند.


7- جعبه ماهي
جعبه ماهي همانطور که از نامش پيداست جعبه اي شکل مي باشد. لايه سخت و استخواني که پشت اين ماهي را مي پوشاند، کاراپاس نام دارد و سمي است. جعبه ماهي برخلاف سموم بسيار کشنده اي که دارد، بسيار بي دردسر است و خطري براي انسان ها ندارد.


8- قورباغه ماهي روان گردان
قورباغه ماهي روان گردان، داراي زمينه رنگي هلويي مي باشد که با خطوط صورتي و سفيد طراحي شده است. اين ماهي صورتي صاف دارد که باعث مي شود به راحتي توانايي درک عمق آب دريا را داشته باشد.


9- خروس ماهي
خروس ماهي در ميان زيباترين و بي نظير ترين ماهي هاي جهان است که داراي نوار هاي رنگي قرمز، نارنجي، سفيد، سياه و قهوه اي روي بدنش مي باشد. اين نوارها به صورت الگويي مانند گورخر مرتب شده اند. خروس ماهي علي رغم سمي بودنش، در بعضي از کشور ها جزو غذاهاي لذيذ به حساب مي آيد. علاوه بر اين، برخي از افراد اين ماهي را در آکواريوم نيز نگهداري مي کنند.


10- سنگ ماهي
سنگ ماهي به عنوان خطرناک ترين و سمي ترين ماهي جهان شناخته شده است که تشخيص آن در دريا بسيار دشوار است. اين ماهي در کف دريا و عموما زير صخره ها زندگي مي کند و اغلب خود را به رنگ محيط اطرافش استتار مي کند. اگر کسي روي سنگ ماهي قدم هم بگذارد، درد زيادي را تجربه خواهد کرد. زهر سنگ ماهي نيز بسيار کشنده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar