روزياتو/ يک جوان ۱۸ ساله ي انگليسي موفق به کسب مدال طلاي يک مسابقه جهاني حل روبيک و جايزه ي نقدي ۲۲،۸۰۰ پوندي آن شد.

کريس ميلز برنده ي بخش حل معکوس جام جهاني مکعب روبيک ردبول شد که در چهلمين سالگرد ساخت اين معماي چند رنگ برگزار شد.

به دليل محدوديت هاي کرونايي، اين مسابقه براي اولين بار کاملاً مجازي برگزار شد.

در اين بخش از مسابقه يک مکعب حل شده در اختيار شرکت کنندگان گذاشته و از آن ها خواسته مي شود که آن را به شکل مکعب ديگري درآورند که به صورت تصادفي به هم ريخته شده است.

کريس ميلز موفق شد در عرض تنها ۱۷/۶ ثانيه مرحله ي نهايي اين بخش از مسابقه را به پايان برساند و حريف آلماني خود را شکست دهد.

اين جوان انگليسي که دانشجوي پاره وقت رشته ي مهندسي است مي گويد: «يکي از بهترين حل هاي روبيکم بود هم در مسابقات هم در خانه.»

اين مسابقه در چهار بخش برگزار شد که مبلغ جايزه ي نقدي همگي آن ها ۲۲،۸۰۰ پوند بود و شرکت کنندگان آن ها از خانه با يکديگر به رقابت پرداختند.

مکس پارک ۱۸ ساله از آمريکا برنده ي بخش حل سرعتي مکعب اين مسابقه ي جهاني شد. او موفق شد مرحله ي نهايي اين بخش را با حل يک مکعب به هم ريخته در عرض تنها ۵/۹ ثانيه به پايان رساند.

او توانست حريف استراليايي خود، فليکس زمدگس ۲۴ ساله را شکست دهد که ستاره ي يکي از مستندهاي شبکه ي نتفليکس به نام «کيوبرهاي سرعتي» (The Speed Cubers) است.

مکس پارک مي گويد: «شعار من اين است: فکر نکن، فقط حل کن.»

«حيرت انگيز بود که در دوراني که فاصله گذاري اجتماعي واجب است، جامعه ي کيوبرهاي سرعتي توانستند دور هم جمع شوند و در مسابقه ي مهيج جام جهاني معکب کوبيک رد بول باهم رقابت کنند.»

«اينکه سرعت حل مکعب ها با دقت زياد در حد هزارم يک ثانيه اندازه گيري مي شد هم خيلي جذاب بود.»


 

برنده ي بخش سريع ترين دست مسابقه هم فيليپ وير آلماني بود. در اين بخش شرکت کنندگان بايد از تنها يک دست براي حل مکعب استفاده مي کردند. وير در مرحله ي نهايي با حل مکعب در مدت زماني بين ۱۱ و ۱۳ ثانيه توانست برنده ي اين بخش شود.

سريع ترين حل مکعب در اين بخش در مرحله ي نيمه نهايي توسط آندري شي روس صورت گرفت که مدت زمان آن تنها ۸/۵ ثانيه بود.

ژوليت سباستين فرانسوي هم با رکورد ۶/۹ ثانيه توانست برنده ي بخش بانوان حل سرعتي مکعب شود. اين شرکت کننده موفق شد مقام دوم بخش ترکيبي سريع ترين دست را هم از آن خود کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar