باشگاه خبرنگاران/ در سال‌هاي اخير در فيس‌بوک با صفحات زيادي از اعلاميه‌هاي ازدواج روبه‌رو مي‌شويم که به شکل پيچيده‌اي از خواستگاري اشاره دارد. برخي از آن‌ها دفاتر تخصصي ازدواج را نشان مي‌دهند، اما آنچه که قبلا با آن روبه‌رو نشده‌ايم اين است که کسي تقاضاي ازدواج براي همسر دوم شدن مي‌دهد. برخي اين تقاضا از طريق اين کاربر فيس بوک را بهانه‌اي براي افزايش تعداد دنبال‌کنندگان مي‌دانند.

اين اطلاعيه بسيار مختصر و مفيد بود و همه شرايط را مشخص مي‌کرد: "همسر دوم مورد نياز است. مشخصات او در سني بين ۳۰ تا ۴۰ سال، براي يک مرد متاهل چهل ساله که کار او تجارت است. او خوش‌تيپ و ورزشکار و تحصيل کرده است." اين فرمول شبيه تبليغات در روزنامه‌ها و مجلات قديمي است؛ به خصوص همسر دوم بودن او حس کنجکاوي را برمي‌انگيزد. هفت روز بعد از انتشار اين پست يکي از کاربران از طريق چت شخصي با او ارتباط برقرار کرد تا راز اين پست او را متوجه شود.

وي توضيح داد که نام وي احمد.م ۳۹ ساله، فارغ التحصيل دانشکده هنر و دارنده فوق ليسانس تاريخ و ديپلم روانشناسي تربيتي و ديپلم مطالعات اسلامي است. او در مورد وضعيت تاهل و دليل جستجوي همسر از اين طريق، گفت: من متاهل هستم و بچه دارم و مي‌دانم که شما راضي نخواهيد شد، اما زن اول من اين موضوع را پذيرفته است و من او را متقاعد کردم. وي ادامه داد: مي‌دانم که اين موضوع کمي پيچيده است زيرا ديدگاه جامعه اين است که همسر دوم باعث از بين رفتن زندگي اول مرد مي‌شود ولي نظر من مخالف جامعه است و به اين موضوع اعتقاد ندارم.

او افزود: رسانه‌هاي اجتماعي يک محيط داراي آزادي است؛ به دليل اينکه همه واقعيت‌ها را نشان نمي‌دهد، مردم راحت‌تر با آن برخورد مي‌کنند، دور از محدوديت‌هايي که ممکن است جامعه براي آن‌ها ايجاد کرده باشد، اما من شرايط بسيار عادي تعيين کردم و اين شرايط بسيار معقول است.

وي در مورد نظرات مخالف دنبال‌کنندگان صفحه خود در رابطه با اين پست و شفاف نبودن شخصيت وي براي آن‌ها  که باعث فقدان اعتبار براي آن‌ها شده‌است، گفت: براي درک اين موضوع بايد افق‌هاي ديد خود را گسترش دهد چون من چيز اشتباه يا ممنوعي نمي‌خواهم؛ من مي‌خواهم خانه و خانواده‌ام را گسترش بدهم. او در مورد رسيدن به هدف خود در اين صفحه گفت: تاکنون بيشتر کساني که با من تماس گرفته‌اند متعجب بودند و هيچ کس اين موضوع را جدي نگرفته است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar