لست سکند/ به دليل شيوع کرونا و آسيب ديدگي شديد صنعت گردشگري، کشورهاي مختلف در صدد تعيين قوانين و امکانات جذابي هستند که گردشگران مختلف را به کشور خود جذب کنند. در ادامه شما را با چندي از اين اقدامات آشنا خواهيم کرد.

کانکون، مکزيک: اقامت رايگان در هتل، اجاره خودرو و  تخفيف در پارک هاي تفريحي، زمين هاي گلف و اسپاها
مکزيک اميدوار است که از اواسط ژوئن گردشگران بازگردند. سوفي کلر هولر، خبرگزار اينسايدر  از راه اندازي کمپيني جديد با عنوان #VenAlCaribeMexicanoX2 يا #Come2MexicanCaribbean (به معناي به کارائيب مکزيک بياييد) براي تبليغ مقاصد گردشگري کارائيب مکزيک، از کانکون تا کوزومل گزارش داده است.

به نقل از هولر: «اين مزايا شامل دو شب اقامت رايگان به ازاي هر دو شب پرداخت شده توسط مهمانان، دو روز اتومبيل رايگان به ازاي هر دو روز اتومبيل اقامت رايگان براي حداکثر دو کودک در صورت رزرو اتاق براي دو بزرگسال ، همچنين 20 درصد تخفيف براي پارک هاي موضوعي، زمين هاي گلف و اسپاها».


سيسيل، ايتاليا: تحت پوشش قرار دادن حداکثر 50% از هزينه هاي پرواز و اقامت، و بليط رايگان براي جاذبه هاي گردشگري
سيسيل، جزيره‌اي جنوبي در ايتاليا اعلام کرده است که براي بازگشت مسافران پس از کرونا، نيمي از هزينه هاي بازديدکنندگان و يک سوم از هزينه هاي هتل را تخفيف مي‌دهد.
به گزارش تايمز، سيسيل همچنين براي بسياري از موزه ها و مکان هاي باستاني خود بليط رايگان ارائه خواهد داد.

ماديرا، پرتغال: آزمايش هاي رايگان کرونا
جزاير پرتغالي ماديرا، در سواحل مراکش کنار اقيانوس اطلس، قرار است از اول ژوئيه بر روي گردشگران بين المللي گشوده شود.
برطبق برنامه هاي اين جزاير، همه بازديدکنندگان بايد نشان دهند که طي 72 ساعت گذشته آزمايش  ويروس کرونا داده و نتيجه تست آنها منفي بوده است يا پس از ورود به جزاير، با هزينه هاي دولت ماديرا تست را انجام بدهند.
قبرس: براي گردشگراني که در زمان بازديد به کرونا ويروس مبتلا شده اند، هزينه هاي اسکان، غذا و دارو ارائه پوشش داده مي شود .

قبرس تعهد داده است که هزينه هاي گردشگراني که هنگام بازديد، به کوويد - 19 مبتلا شده اند را تأمين کند.
مقامات جزيره مديترانه شرقي اعلام کرده اند که در صورت مثبت بودن آزمايش ويروس هريک از گردشگران، تمامي هزينه هاي اقامت، غذا و دارويي بيماران و خانواده شان را پرداخت خواهد کرد.

ايسلند: آزمايش رايگان ويروس کرونا
ايسلند درنظر دارد تا 15 ژوئن، با ارائه آزمايش کوويد - 19 پس از ورود مسافران به فرودگاه، مرزهاي کشور را به روي گردشگران بگشايد. افرادي که تست آنها منفي بوده است مي توانند از سفر خود در اين کشور لذت ببرند، اما افرادي که تست آنها مثبت شده است بايد 14 روز به تنهايي قرنطينه بشوند.

اينسايدر متوجه شده است که فرآيندهاي مرزي جديد درحال نهايي شدن هستند و هنوز مشخص نيست که اين آزمايش ها تنها براي دو هفته نخست رايگان هستند يا براي زماني بيشتر رايگان باقي خواهند ماند.


يونان: پروازهاي ارزان تر به دليل کاهش ماليات حمل و نقل
طبق گزارش هولر، نخست وزير يونان در ماه مي اعلام کرد که براي جلب توجه مسافران، ماليات بر حمل و نقل - ازجمله پروازها به اين کشور- کاهش خواهد يافت. انتظار مي رود در 15ژوئن پروازهاي بين المللي به آتن و تسالونيکي از سرگرفته شوند.
ازبکستان: پرداخت 3000 دلار به هر فردي که هنگام بازديد از اين کشور به ويروس کرونا مبتلا بشود
برطبق گزارش مونيکا همافريز اينسايدر، ازبکستان کمپين «سفر ايمن تضمين شده» را راه اندازي کرده است که درصورت آلوده شدن بازديدکنندگان به ويروس کرونا در هنگام بازديد از اين کشور، به آنها 3000 دلار تقديم مي‌کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar