تابناک با تو/  جهان با بیش از ۲۰۰ کشور و جمعیتی بالغ بر هفت و نیم بیلیون تن (نزدیک به ۸ بیلیون تن) پر از عجایب و شگفتی‌ها و مناظر بدیع است که دیدن و شنیدن و خواندن هر یک از آن‌ها خالی از لطف نیست. هم اکنون در این گزارش، با برخی از این دانستنی‌های جالب از جهان پیرامونمان آشنا می‌شویم.

سایت world population clock Johnny telling جدیدترین آمار به روز جمعیت جهان را نشان می‌دهد.

اطلاعات این سایت شامل تغییرات جمعیتی، اعم از زاد و ولد و مرگ است. پس از ورود شما به سایت در صفحه نمایش، عدد جمعیت جهان که هر لحظه در حال تغییر است، به نمایش درمی آید. همچنین اطلاعات جمعیتی تک تک کشور‌ها به لحظه در آن گنجانیده شده است.۹۰ درصد از کل جنگل‌های دنیا متعلق به کشور کاناداست

بر پایه برآورد سازمان منابع طبیعی کانادا، بالغ بر ۷ /۳۹۶ میلیون هکتار از زمین‌های این کشور پوشیده از جنگل است؛ یعنی ۹۰ درصد کل جنگل‌های جهان


زبان اشاره از سوی ۴۱ کشور جهان جزو زبان‌های رسمی اعلام شد

۷۲ میلیون ناشنوا در سراسر جهان وجود دارند و جالب است بدانید که از زبان‌های اشاره مختلفی برای ارتباط با دیگران استفاده می‌کنند. بر طبق برآورد صورت گرفته، نزدیک ۳۰۰ زبان اشاره مختلف در دنیا وجود دارد.وزن تمام مورچه‌های جهان با وزن جمعیت انسانی برابری می‌نماید!

کل جمعیت جهان نزدیک به ۸ بیلیون نفر است و کل موزه‌های جهان رقمی نزدیک به ۱۰ میلیارد میلیون (یعنی کوارد لیون) است که از نظر وزنی با هم برابرند؛ اما به نظر پروفسور فرانسیس رانیتیکس، به علت افزایش وزن انسان‌ها در قرن اخیر این موازنه به سود انسان به هم می‌خورد.


تشکیل پلیس اینترپل در سال ۱۹۱۴ میلادی

پلیس اینترپل در سال ۱۹۱۴ از سوی ۲۴ کشور دنیا برای استرداد مجرمان فراری تشکیل شد.
این سازمان طی نشستی در موناکو به تأسیس اینتر رای داد و طی آن ادارات پلیس کشور‌ها برای استرداد مجرمان با هم به همکاری پرداختند.

آیا نقاشی مونالیزا ابرو و مژه ندارد؟

دومین راز این نقاشی بعد از لبخند وی، نداشتن ابرو و مژه در آن بوده است. محققین این رشته توانستند با بزرگنمایی این نقش متوجه شوند که ردی از ابرو و مژه بر روی تابلو کاملا مشخص است و معلوم شد که این نقاشی از اول ابرو و مژه داشته، اما بر اثر مرور ایام پاک شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar