خبرآنلاين/ در اتفاقي عجيب در کشور چين، يک تيم فوتبال به خاطر رنگ موي يکي از بازيکنانش بازنده اعلام شد و اجازه رفتن به زمين بازي را پيدا نکرد!
رسانه‌هاي محلي کشور چين اعلام کردند که يک تيم فوتبال دانشگاهي بانوان در اين کشور مجبور شد باخت در يک مسابقه بدون رفتن به زمين بازي را قبول کند، چرا که رنگ موي چند تن از بازيکنان اين تيم به اندازه کافي مشکي نبوده است. 
اين بازي که قرار بود ميان تيم‌هاي فوتبال دانشجويان زن دو دانشگاه «فوژو» و «جيمي» برگزار شود، اما تخطي چند بازيکن تيم فوژو از مقررات باعث شد که از رفتن به بازي محروم و بازنده اعلام شود. گويا طبق مقررات بازيکنان حق ندارند با مو‌هاي رنگ شده به رنگي غير از مشکي به ميدان بروند.
به همين دليل باشگاه تيم فوژو مجبور شد که براي بازيکنان خاطي رنگ موي مشکي خريداري و با رنگ کردن مو‌هاي آن‌ها مشکل را برطرف کند. با اين حال ظاهراً رنگ موي يکي از بازيکنان باز هم به اندازه کافي مشکي نشده و اين باعث شده که ساير هم‌تيمي‌هاي او هم نتوانند به ميدان بروند، چرا که اعضاي تيم براي برگزاري بازي به حدنصاب لازم نرسيد.
در اساسنامه انضباطي دپارتمان آموزش استاني فوجيان آمده است: ورزشکاران اجازه ندارند مو‌هاي خود را رنگ کنند، اجازه ندارند مو‌هاي خود را بلند کنند (براي پسرها)، اجازه ندارند مدل‌هاي موي نامتعارف داشته باشند و اجازه ندارند هيچ گونه زيورآلاتي را با خود به زمين بازي ببرند؛ در غيراينصورت، از انجام بازي منع و بازنده اعلام مي‌شود.
در همين حال اساسنامه انضباطي برگزار کنندگان ليگ ملي فوتبال دانشگاهي چين هم مي‌گويد که بازيکنان نبايد با بدن داراي خالکوبي به ميدان بروند يا مو‌هاي خود را رنگ کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar