خراسان/ در هفته‌ای که گذشت دو خبر عجیب و ماورایی نقل محافل مجازی شد. یکی از آن‌ها شایعه وجود تمساح در دریاچه چیتگر بود و دیگری هم پیداشدن سر و کله مونولیت معروف فضایی در اطراف تهران. همزمانی این دو اتفاق باعث شد ما با خودمان فکر کنیم وسط یکی از فیلم‌های «ام نایت شیامالان» قرار داریم. به نظر شما واقعیت این تمساح و سازه فلزی چه بود؟
درباره تمساح به نظر من یک احتمال این است که این موجود، حیوان خانگی یکی از متمولان تهران بوده است که از دستش خسته شده و سیزده‌بدر آن را توی دریاچه رها کرده. واقعا اوضاع عجیبی شده. یک چیزهایی را به‌عنوان حیوان خانگی نگهداری می‌کنند که قبلا درنهایت توی کشتی حضرت نوح (ع)دیده شده بودند. مثلا من فکر می‌کنم همسایه طبقه‌ بالای ما کانگورو نگهداری می‌کند. چون در ساعات مختلف شبانه‌روز یک‌جوری بپربپر می‌کنند که اصلا طبیعی نیست آدم چنین کاری کند. دیده شده بعضی هموطنان هم شیر و پلنگ و ببر در خانه‌شان نگهداری می‌کنند. واقعا چطوری ممکن است؟ یعنی یک آقاهوشنگی یک روز خانمش بهش گفته: «هوشنگ‌جونم می‌شه لطفا بری شیر بخری؟» بعد هوشنگ طی یک شوخی کلیشه‌ای پرسیده: «عزیزم منظورت شیر پاستوریزه است یا شیر جنگل؟» خانمه هم گفته: «لوس! خب معلومه شیر جنگل» و بعد هوشنگ رفته یک شیر جنگل   آورده؟ چه‌جوری پلنگ در خانه نگهداری می‌کنید؟ ما یک پتو پلنگی داشتیم نصف شب می‌دیدمش می‌ترسیدم، شما حیوان‌آزارها از کجا آمدید؟ احتمال دیگر هم این است که تمساح فهمیده همه امکانات برای تهران است، خودش پا شده آمده تهران بلکه یک مستند راز بقایی بتواند بازی کند و برای خودش فالوئر جمع کند شاخ اینستاگرام شود.
حالا خبر تمساح را با این احتمالات هضم می‌کنیم و خدا را هم شکر گشتند چیزی پیدا نشد، با این مونولیت سه‌ونیم متری چه کنیم که در جاجرود دیده شده؟ مگر جاجرود آن‌جا نبود که نهایتا فلانی را با رقیبش آن‌جا مشاهده کرده بودند. مونولیت دیگر چه می‌گوید؟ البته هموطنان بیکار ننشستند و با بررسی دقیق مونولیت کشف شده، از روی جای پرچ‌ها فهمیدند این‌ را نهایتا شاگرد کابینت‌سازی اصغر و شرکا به هم جوش داده‌اند. درنهایت از واقعیت و سرنوشت این سازه تا الان اطلاعات دقیقی در دست نیست. ولی من فکر می‌کنم جمعه همین هفته ضایعاتی که می‌آید ما را از خواب صبح می‌پراند یک سر هم برود جاجرود این سازه را بردارد برای خودش ببرد. برای فضایی‌ها هم درس عبرتی می‌شود دیگر این طرف‌ها نیایند مونولیت بکارند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar