مشرق/ چند روزی بیشتر از حضورش در سوریه نگذشته بود، ۲۳ دی ماه سال ۱۳۹۴ سعید انصاری با سه تیر مستقیم قناسه نیروهای تکفیری «النصره» به شهادت رسید. پیکر شهید در حالی که زیر تیغ تیر تک تیراندازان دشمن بود سال‌ها در منطقه باقی ماند تا اینکه بعد از سه سال در اسفند ۱۳۹۷ به کشور بازگشت.

انصاری متولد دی سال ۱۳۴۹ بود و در ۱۶ سالگی به جبهه رفت، ۲ سال در گردان مقداد و کمیل حضور داشت و در این مدت بارها شیمیایی شد که به خاطر عوارض شیمیایی به معده درد شدید مبتلا شد. عشق و علاقه‌اش به جبهه و دوستانش تا سال‌ها در جان او فروکش نکرد و بارها اعلام کرده بود اگر جنگی در بگیرد او هم شرکت خواهد کرد. پیش از اعزام به سوریه بارها در قالب ماموریت‌های نظامی به کشور عراق سفر کرد. او که به خاطر حضور در جبهه ترک تحصیل کرده بود پس از پایان جنگ چهار سال دبیرستان را در منزل خواند و به صورت فشرده دیپلم گرفت و سپس با رتبه ۳۰۰ در دانشگاه علامه طباطبائی قبول شد.

با شروع جنگ در سوریه، انصاری برای رفتن به جنگ سر از پا نمی‌شناخت، تا جایی که به نذر و نیاز متوسل شد. برای شهادت لحظه شماری می‌کرد و یکی از دعاهای قنوت نمازش آرزوی شهادت بود. او پس از دوندگی‌های بسیار توانست به سوریه برود.

او در آخرین اعزام به سوریه ۲۰ دی ماه به این کشور رفت و چند روز بعد در سن ۴۴ سالگی به شهادت رسید تا اینکه پیکرش پس از چند سال از طریق دی ان‌ ای در خان‌طومان کشف و شناسایی شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar